Pierwsza decyzja o wsparciu w Olkuszu

 

Kolejną decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji otrzymała firma PLAST-MET Automotive Systems.

Pierwszą decyzję o wsparciu w Olkuszu otrzymała polska firma motoryzacyjna, która się dynamicznie rozwija. Bardzo się cieszymy z tej najnowszej inwestycji – podkreśla Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora w Krakowskim Parku Technologicznym.

W ramach planowanej inwestycji firma PLAST-MET Automotive Systems. sp. z o.o. wybuduje w Olkuszu drugi zakład, co pozwoli na zwiększenie zdolności produkcyjnych istniejącego przedsiębiorstwa poprzez automatyzację, robotyzację, informatyzację procesów technologicznych, organizacyjno- zarządzających, ewidencyjnych i kontrolę. W zakładzie produkowane będą części i akcesoria do pojazdów silnikowych – w tym przede wszystkim do samochodów osobowych – oraz narzędzia do wytwarzania części i akcesoriów samochodowych. Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 39 mln zł.

Jest to 14. decyzja o wsparciu wydana w tym roku i 19. od momentu wejścia w życie przepisów Polskiej Strefy Inwestycji. W tym roku przedsiębiorcy zadeklarowali już ponad 750 milionów nakładów inwestycyjnych.

 

Źródło: KPT

Authors

Related posts

Góra
English