Pokrętła MBR – jeszcze prostsze i wygodniejsze sterowanie

Elesa+Ganter Polska wprowadziła nową serię pokręteł sterujących MBR (Rys. 1), które dzięki ponadczasowemu designowi oraz dostępnym wariantom wykonania uzupełniają dotychczasową ofertę w tej grupie produktowej. Pokrętła MBR zapewniają operatorowi bezpieczny i wygodny uchwyt oraz ułatwiają regulację pokrętła podczas szybkiej rotacji lub wkręcanie bez nieprzyjemnej pracy kątowej ręki i nadgarstka.

 

Rys. 1: MBR. – pokrętła sterujące

 

W odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez klientów przyjrzeliśmy się konstrukcji pokręteł sterujących. Nowe pokrętła MBR. wyróżnia radełkowanie części chwytnej, dzięki której manipulowanie pokrętłem jest teraz wygodne i pewne. Dodatkowo, w dbałości o jakość wykonania, wszystkie znaczniki i podziałki zostały wykonane laserowo, by zwiększyć ich trwałość i żywotność – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska.

Pokrętła MBR. są wykonane z wysokoudarowego technopolimeru na bazie polipropylenu. Posiadają mosiężną wtopkę z precyzyjnym otworem w tolerancji H9 i stalowym oksydowanym na czarno wkrętem dociskowym (w komplecie), umożliwiającym zablokowanie pokrętła na wałku bez stosowania dodatkowych elementów ustalających.

Pokrętła dostępne są w kilku standardowych wariantach wykonania:

  • MBR+C: gładki kołnierz,
  • MBR+CK: kołnierz z trójkątnym znacznikiem,
  • MBR+CGS: kołnierze ze standardową podziałką, 40 działek, numeracja od 0 do 9 wskazania rosną przy obrocie zgodnie z ruchem wskazówek zegara,
  • MBR+FK: kryza z trójkątnym wskaźnikiem,
  • MBR+FGS: kryza ze standardową podziałką, 40 działek, numeracja od 0 do 9 wskazania rosną przy obrocie zgodnie z ruchem wskazówek zegara,
  • MBR+FKP: kryza z trójkątnym znacznikiem, tylna komora na obudowę potencjometru
  • MBR+FGSP: kryza ze standardową podziałką, 40 działek, numeracja od 0 do 9 wskazania rosną przy obrocie zgodnie z ruchem wskazówek zegara, tylna komora na obudowę potencjometru

Dodatkowo każdy z powyższych wariantów pokrętła może być wyposażony w zaślepkę, która jest dostępna w 7 podstawowych wariantach kolorystycznych ELECOLORS :

Jednocześnie dla odpowiednich ilości (określonych przez producenta) istnieje możliwość naniesienia logo na powierzchni zaślepki oraz skalowania. ELESA+GANTER może wykonać pokrętła pod indywidualne zamówienie klienta zgodnie z poniższym schematem:

 

 

Pokrętła sterujące z serii MBR. znajdują szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie jest wymagane dokonywanie precyzyjnych nastaw z jednoczesną potrzebą kontrolowania pozycji położenia. Należy jednak założyć, że w przypadku pokręteł sterujących nastawy te powinny być realizowane w niewielkim zakresie jako doregulowanie już wcześniej ustawionego zgrubnie położenia.

Doskonałym przykładem takiego zastosowania mogą być np. urządzenia karuzelowe do sitodruku. W urządzeniu tym pracuje kilka sekcji stolików do zadruku. W przypadku, gdy na kolejnej sekcji nadruk jest przesunięty wówczas możemy go szybko skorygować właśnie przy pomocy pokręteł MBR tj. pozycję stolika względem sita.

Pokrętła MBR można z powodzeniem stosować również w:

urządzeniach laboratoryjnych,

aparaturze pomiarowej,

pulpitach sterowniczych,

przyrządach i stacjach pomiarowych.

 

Źródło: Elesa+Ganter

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English