Akumulator 18 V L1890RHD

Marka AEG od 120 lat swojego istnienia nieustannie wprowadza nowe produkty i technologie dążąc do perfekcji w udoskonalaniu i tworzeniu najlepszych rozwiązań. Wysokie wymagania profesjonalistów oraz przywiązywanie dużej wagi do efektywności i komfortu pracy nawet w ekstremalnych warunkach, zainicjowało wprowadzenie wydajnego i wyjątkowo wytrzymałego akumulatora 18V L1890R HD o pojemności 9.0 Ah dedykowanego do długich i wymagających prac.

 

 

Podczas pracy z bezprzewodowymi elektronarzędziami bardzo istotne znaczenie ma pojemność akumulatora, która bezpośrednio wpływa nie tylko na czas i wydajność pracy, ale również na komfort samego użytkownika. Akumulatory AEG stworzone w oparciu o technologię litowo-jonową charakteryzują się imponującymi parametrami i technologicznym zaawansowaniem. Największym atutem tej platformy akumulatorów jest wyposażenie w unikalny system potrójnej ochrony, dzięki któremu akumulatory AEG znajdują się w czołówce najwyższej jakości sprzętu w swojej kategorii. Akumulator L1890R HD 18V to doskonały wybór dla użytkowników, którzy wymagają od elektronarzędzi niezawodności i wyjątkowej wytrzymałości bez względu na rodzaj wykonywanych prac.

 

Akumulator 18 V L1890RHD

Akumulator ten wyróżnia, nie tylko duża pojemność umożliwiająca długotrwałą i wydajną pracę, ale także technologia Li-Ion HD, która dodatkowo pozwala na zasilanie dużych elektronarzędzi z optymalną dla nich mocą. Ponadto akumulator został wyposażony we wszystkie pozostałe technologie AEG wykorzystywane w akumulatorach PROLITHIUM-ION, w tym: monitoring temperatury, monitoring przeładowania i monitoring ogniw, które zapewniają potrójną ochronę narzędziom. Indywidualny monitoring ogniw gwarantuje ładowanie i rozładowywanie wszystkich ogniw w równym tempie oraz nie dopuszcza do ich uszkodzenia na skutek zbyt głębokiego rozładowania. Maksymalna trwałość akumulatora została osiągnięta dzięki opatentowaniu ekstremalnie wytrzymałej konstrukcji. Najwyższą trwałość zapewnia wzmocniona obudowa z gumową powłoką zdolną wytrzymać upadek nawet z dużej wysokości. Zintegrowana rama zapewnia wyższą odporność na drgania i wstrząsy, ponieważ uniemożliwia poruszanie się ogniw. Płaska podstawa akumulatora pozwala na stabilne stawianie na nim narzędzia, a wnękowy kształt terminala zapobiega potencjalnemu zwarciu podczas transportu. Z kolei dzięki podwójnym spawom punktowym, urządzenie nie potrzebuje żadnych dodatkowych kabli. Istotnym wsparciem dla użytkownika jest wskaźnik stanu naładowania, który pomaga użytkownikowi kontrolować urządzenie i maksymalizować czas pracy akumulatora. Ogromnym atutem całej platformy akumulatorów AEG jest pełna kompatybilność ze wszystkimi narzędziami AEG 18 V, również poprzednich generacji.

 

Parametry techniczne akumulatora AEG L1890RHD:

  • Napięcie akumulatora: 18 V
  • Pojemność akumulatora: 9,0 Ah
  • Typ akumulatora: Li-Ion
  • Kompatybilne ładowarki: AL 1218G, AL 9618
  • Masa: 1,2kg

 

Maksymalna ochrona – PROLITHIUM-ION

Technologia PROLITHIUM-ION zastosowana we wszystkich akumulatorach AEG umożliwia pracę w najbardziej ekstremalnych warunkach, także przy niskiej i wysokiej temperaturze od -18°C do +50°C. Indywidualny monitoring ogniw oraz system potrójnej ochrony zapobiegają przeciążeniu i przegrzaniu nawet podczas bardzo wymagających działań, a to gwarantuje pełne dopasowanie do oczekiwań profesjonalistów z branży. Na tle konkurencji akumulatory AEG mocno wyróżnia właśnie potrójna ochrona, dzięki której urządzenia są w pełni chronione w czasie działania. Indywidualny monitoring ogniw optymalizuje proces ładowania i rozładowywania ogniw, co zapewnia użytkownikowi pełną kontrolę nad efektywnością wykonywanych działań. Wbudowany monitoring temperatury pozwala nie tylko na bieżącą ocenę stopnia nagrzania elektronarzędzia, ale również poprzez wyłącznik termiczny, dodatkowo chroni akumulator przed skutkami przegrzania urządzenia. Monitoring przeładowania wyłącza narzędzie w sytuacji, gdy może dojść do uszkodzenia akumulatora i narzędzia, gwarantując użytkownikowi wysoki poziom bezpieczeństwa i dłuższą żywotność narzędzi.

 

Źródło: AEG

Authors

Related posts

Góra
English