Laureaci jubileuszowej XX edycji Konkursu o Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA) odebrali nagrody

Politechnika Warszawska oraz Fiat Chrysler Automobiles (FCA) już po raz dwudziesty wręczyły nagrody w Konkursie na najlepsze rozprawy doktorskie oraz prace dyplomowe  o tematyce motoryzacyjnej. Konkurs jest efektem zawartej w 1997 roku umowy ramowej o współpracy warszawskiej uczelni technicznej i włoskiego koncernu motoryzacyjnego.

 

 

16 kwietnia 2019 r., w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyło się wręczenie nagród w XX jubileuszowej edycji Konkursu o Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA).

W uroczystości prowadzonej przez prof. dr. hab. Rajmunda Bacewicza, Prorektora ds. Nauki, obok autorów nagrodzonych prac, udział wzięli m.in. przedstawiciele koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA), m.in. Henryka Bochniarz – Członek Rady Nadzorczej FCA Poland, Ambasador Włoch w Polsce Aldo Amati, Tommaso Giunti – Dyrektor Badań i Innowacji w zakresie World Class Manufacturing Centro Ricerche Fiat, menadżerowie fabryk koncernu FCA w Polsce, członkowie jury, dziekani wydziałów uczestniczących w konkursie oraz promotorzy docenionych prac.

W Konkursie nagradzane są prace dyplomowe oraz rozprawy doktorskie o szeroko rozumianej tematyce motoryzacyjnej, formułowanej przez spółki grupy Fiat Chrysler Automobiles (FCA). Kryteria oceny uwzględniają poziom naukowy nadesłanych prac, opinie recenzentów oraz zgodność tematyki z preferencjami FCA.

Laureatami XX edycji Konkursu zostali:

Laureat Konkursu za najlepszą rozprawę doktorską:

 • Paweł Krawczyk z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW za rozprawę: „Linear Generator Operated in Oscillating Mode as an Electric Vehicle Range Extender”, promotor: prof. dr hab. inż. Antoni Szumanowski.

Laureat Konkursu za najlepszą pracę dyplomową:

 • Michał Nowaczyński z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW za pracę: „Koncepcja wizyjnego adaptacyjnego tempomatu pojazdu samochodowego”, promotor:
  dr hab. inż. Jacek Dybała, prof. PW.

Praca Pana Michała Nowaczyńskiego uzyskała również prestiżową Nagrodę Giovanni Agnelli.

 

Informacje ogólne o konkursie

Konkurs o nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA) jest realizowany na podstawie porozumienia o współpracy naukowo-technicznej pomiędzy Centrum Badawczym FIATA (CRF), Fiat Chrysler Automobiles (FCA) oraz trzema polskimi uczelniami: Politechniką Warszawską, Politechniką Śląską w Gliwicach i Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej. Dotychczas w Konkursie nagrodzono 358 prac w tym 136 z Politechniki Warszawskiej (84 prace dyplomowe oraz 52 rozprawy doktorskie).

 

Członkowie jury konkursowego:

 • dr hab. inż. Włodzimierz Kurnik – przewodniczący,
 • dr hab. inż. Marian P. Kaźmierkowski – zastępca przewodniczącego,
 • dr hab. inż. Małgorzata Lewandowska,
 • dr hab. Franciszek Krok,
 • dr hab. inż. Wojciech Wróblewski,
 • dr hab. inż. Michał Bartyś, prof. PW,
 • dr hab. inż. Jan Matej,
 • mgr Agnieszka Dymicka – sekretarz.

 

Źródło: PW

Authors

Related posts

Góra
English