Regulowana seria opraw BS 100 LED Adjustable

 

Uniwersalność zastosowań i wysoka wydajność – ulepszony model BS 100 to jedna z nowości, która w tym roku debiutuje na polskim rynku. Włoski producent ledowych systemów oświetlenia tym razem postawił na 4-stopniową, ręczną regulację strumienia świetlnego – model Adjustable. Możliwość zmiany strumienia gwarantuje odpowiednią ilość światła potrzebną do oświetlenia powierzchni roboczej oraz umożliwia w razie potrzeby jego zwiększenie lub zmniejszenie. 

Wraz z początkiem roku w sprzedaży w Polsce pojawiła się nowa wersja oprawy BS 100. Każde z urządzeń z modelu Adjustable zostało wyposażone w jeden statecznik oraz dwa, dwustanowe przełączniki dostosowujące moc świetlną do wymaganych warunków. Oprawy hermetyczne dostępne są w trzech rozmiarach (S, M, L), co pozwala zaadaptować je do oświetlenia niemalże każdej przestrzeni. Oprawa S o długości 670 mm, w czwartym, najintensywniejszym trybie pracy, wytwarza strumień świetlny o mocy 5500 lm i pobiera jedynie 41W. Natomiast oprawa L (1580mm), zaprogramowana na czwarty poziom, aktywuje strumień 8000 lm. Poprzez różnorodność oraz szeroki zakres pracy BS 100 LED Adujstable dedykowana jest do dystrybucji w hurtowniach elektrotechnicznych. Dzięki modyfikacji strumienia, magazynowana jest jedna oprawa o czterech różnych mocach. Takie rozwiązanie znacznie redukuje koszty związane z transportem i przechowywaniem. Producent zadbał również o to, by oprawa wyposażona w jeden statecznik mogła wytwarzać najintensywniejszy strumień o wartości 8000 lm, jednocześnie będąc zgodną z obowiązującymi normami.

 

 

W konstrukcji samych opraw wykorzystano trwałe materiały (uszczelki i poliestrowe klipsy), co zapewnia dłuższe użytkowanie. Składający się na oprawę klosz został stabilizowany promieniami UV, przez co producentowi udało się zmniejszyć prawdopodobieństwo jego żółknięcia wraz z upływem czasu. Posiada on także mikropryzmatyczną strukturę ograniczającą zjawisko olśnienia przykrego. Dzięki temu BS 100 LED Adjustable znajdzie swoje zastosowanie w garażach bądź warsztatach samochodowych. Oprawę hermetyczną charakteryzuje stopień ochrony IP65. Jest ona odporna na wszelkiego rodzaju pyły oraz wodę, co jest szczególnie ważne w środowiskach przemysłowych. BS 100 LED Adjustable zgodna jest z procedurą HACCP, dlatego może być wykorzystywana we wszystkich miejscach, w których bezpieczne warunki sanitarne są priorytetowe, czyli np. w magazynach spożywczych. Zaawansowane parametry oraz specjalistyczne wykończenie pozwalają na montaż produktów z linii BS100 LED Adjustable w nawet najbardziej wymagających przestrzeniach – takich, jak magazyny, fabryki czy hale basenowe.

 

Źródło: Beghelli

Authors

Related posts

Góra
English