Stocznia Gdańsk podpisała umowę z Konecranes

 

Przedstawiciele Stoczni Gdańsk S.A. podpisali umowę ramową z fińskim liderem w branży produkcji dźwigów firmą Konecranes. Na podstawie umowy klient zapowiedział złożenie zamówienia, dotyczącego realizacji dźwigów portowych, co dla Stoczni Gdańsk oznacza, że jest na dobrej drodze do podjęcia stałej współpracy z fińskim gigantem. Konecranes doceniło zarówno możliwości techniczne, jak i położenie przedsiębiorstwa, podkreślając że Gdańsk i Gdynia tworzą obecnie bardzo interesujący dla zagranicznych klientów hub przemysł stoczniowy, Główny Mechanik, utrzymanie ruchuprzemysłowy.

W wizycie w Hyvinkääuczestniczył także Andrzej Kensbok Wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu – właściciela Stoczni Gdańsk  i GSG Towers, który podczas konferencji dla PAP skomentował zawarcie umowy ramowej: – Nie chcemy być tylko poddostawcą na rynku stoczniowym. Zależy nam na silnej marce, którą odbudujemy dzięki bezpośredniej współpracy z najważniejszymi firmami w branży. Takie umowy to gwarancja stabilnego portfela zamówień.

Strona fińska zaprezentowała także część swojego imponującego know-how podczas zwiedzania jednego z zakładów produkcyjnych. Warto odnotować, że Konecranes posiada swoje zakłady produkcyjne na kilku kontynentach, zatrudniając przeszło 16.000 pracowników, co zapewnia  sprzedaż na poziomie EUR 3,1 mld rocznie.

 

Źródło: Stocznia Gdańsk

Authors

Related posts

Góra
English