Łagodna i cicha praca dzięki nowej, solidnej dwuśrubowej pompie Alfa Laval

 

Dwuśrubowa pompa Alfa Laval została zaprojektowana do pompowania produktów delikatnych, bądź zawierających cząstki stałe, zarówno o małej jak i wysokiej lepkości. Jest doskonałym rozwiązaniem do zastosowania w procesach higienicznych w przemyśle mleczarskim, napojowym, w przetwórstwie żywności i przemyśle kosmetycznym.

Jej ciche, płynne, łagodne i bezpulsacyjne działanie sprawiają, że pompa jest doskonałym wyborem w pompowaniu produktów, delikatnych i wrażliwych.

Pompa jest dostosowana do pompowania produktów o różnym stopniu lepkości, jak i CIP-u – i może być płynnie przestawiana z jednego trybu na drugi. Niskie pulsacje i doskonała zdolność do pompowania cząstek stałych, takich jak np. owoce, zmniejszają ryzyko ich uszkodzenia, co przyczynia się do poprawy jakości produktu. Pompa, dzięki solidnej i niezawodnej obudowie, spełnia najwyższe standardy higieniczne, upraszcza konserwację i wydłuża czas pracy urządzenia pomiędzy przestojami serwisowymi.

 

Elastyczność prowadzenia procesu

Możliwość płynnego przestawiania pompy z trybu pomowania na tryb CIP – i odwrotnie – upraszcza konfigurację orurowania i sterowanie pompą, obniżając koszty i zmniejszając ryzyko zanieczyszczenia. Doskonała zdolność samozasysania przy dużej wysokości podnoszenia i niskim wymaganym NPSHr zapewnia możliwość różnego wykorzystania instalacji i zwiększa odzysk produktu.

 

Obsługa i niezawodność

Szybka i łatwa wymiana uszczelnienia w miejscu zainstalowania pompy możliwa jest dzięki zastosowaniu wymiennego kartridżowego uszczelnienia montowanego od przodu. Pozwala to na wydłużenie czasu produkcji i redukcję kosztów konserwacji. Dostępny zestaw serwisowy dla uszczelnienia zapewnia utrzymanie urządzenia w optymalnym stanie technicznym i redukuje koszty operacyjne.

 

Bezpieczeństwo eksploatacji

Higieniczna konstrukcja ze stali kwasoodpornej z wyprofilowanymi uszczelkami i uszczelnieniem mechanicznym w pełni otoczonym produktem. Zaprojektowana w sposób zapewniający łatwe mycie w systemie CIP, z użyciem środków dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Pompa posiada certyfikaty EHEDG oraz 3-A.

Opcjonalna wersja ATEX umożliwia stosowanie pompy w strefach zagrożonych wybuchem.

 

Źródło: Alfa Laval

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English