RS Components wprowadza połączeniowe urządzenia dużej mocy firmy Amphenol

 

RS Components (RS), marka handlowa firmy Electrocomponents plc, światowy dystrybutor wielokanałowy, wprowadziło do oferty złącza dużej mocy firmy Amphenol, które są specjalnie zaprojektowane do łączenia kabli zasilających stosowanych w systemach napędowych pojazdów elektrycznych (EV).

Seria gniazd i wtyczek MSD, zaprojektowana jako bezpieczne i niezawodne rozwiązanie do serwisowania pojazdów elektrycznych, oferuje beznarzędziowe rozwiązanie do odłączania wewnętrznego akumulatora wysokiego napięcia i zapewnienia ochrony przeciwzwarciowej. Urządzenie wykorzystuje dwustopniowy system dźwigni do otwarcia obwodu HVIL (blokady wysokiego napięcia) przed otwarciem styków. Wszystkie powierzchnie przewodzące wysokiego napięcia w gniazdach są odporne na kontakt zgodnie z normą IP2XB.

Drugim produktem jest seria wtyków i gniazd Excel-Mate HVSL (High Voltage Safety Lock), która przeznaczona jest do różnych zastosowań w pojazdach elektrycznych, w tym do połączeń zasilających i sygnałowych. Dostępne są urządzenia jednodrogowe i trójdrogowe wykorzystujące technologię styków firmy RADSOK o napięciu znamionowym do 1 kV i prądzie od 23 A do 350 A.

Trzecim produktem jest seria złączy HVPT Excel-Mate do zastosowań w pojazdach elektrycznych, która zapewnia niezawodne i ekonomiczne połączenie przelotowe wysokiego napięcia. Ta lekka seria wyposażone w plastikową obudowę oraz dławik kablowy i zapewniająca stopień ochrony IP67 ma ekranowanie 360°, napięcie znamionowe do 1000 V DC i zawiera urządzenia oferujące połączenia jedno-, dwu- i trójdrogowe. Dostępne są również różne pozycje kodowania.

Ostatnim produktem jest nowe złącze Combo Excel-Mate CCS spełniające wymagania normy IEC62196-3 i umożliwiające ładowanie pojazdów elektrycznych prądem przemiennym lub stałym. Wtyczka Combo zawiera dwa styki zasilania DC, co zapewnia wyjątkowo szybkie ładowanie w miejscach publicznych. Zarówno gniazdo Combo CCS, jak i wtyczka, są wyposażone w czujnik temperatury i kolorową diodę LED do monitorowania stanu i temperatury ładowania. Złącze Combo dostępne jest w wersjach dla prądu 60, 125 i 200 A o dowolnej długości kabla.

Wysokonapięciowe elementy połączeniowe firmy Amphenol do pojazdów elektrycznych dostępne są w firmie RS w regionach EMEA oraz Azja-Pacyfik.

 

Źródło: RS Components

Authors

Related posts

Góra
English