UBS – rozwój inwestycji w Zabierzowie

UBS Business Solutions Poland rozwija działalność w strefie w Zabierzowie, gruntownie odnowionej po zmianie właściciela.

 

 

W jednej z najstarszych podstref krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej działalność w Polsce rozpoczęły takie firmy jak: Shell Polska, HCL Poland, czy Luxoft Poland. Po zmianie właściciela biznesowy rozwój w tym obszarze (poprzednio pod nazwą Kraków Business Park, obecnie Eximius Park) nabiera tempa.

W ramach właśnie otrzymanej decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji spółka zwiększy zdolności produkcyjne istniejącego przedsiębiorstwa poprzez rozwój Centrum Usług Wspólnych. UBS świadczy wysoce innowacyjne usługi w zakresie raportowania i analizy instrumentów finansowych. Przedmiotem inwestycji będzie uruchomienie i rozwinięcie usług w zakresie IT wspierających infrastrukturę informatyczną oraz produkcyjne systemy IT (globalne), jak również rozbudowa działu rozwoju oprogramowania w ramach istniejącej infrastruktury. Firma zadeklarowała poniesie kosztów w wysokości co najmniej 90 mln zł oraz planuje zwiększyć zatrudnienie o ponad 350 osób.

Przypomnijmy, że spółka istnieje w Polsce od 2007 roku, w Krakowie zatrudnia obecnie 2500 osób. Jest integralną częścią międzynarodowej korporacji świadczącej usługi finansowe na całym świecie. W latach 2012 i 2014 otrzymała zezwolenia na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej, również w Zabierzowie. UBS jest także pomysłodawcą i organizatorem Poland Business Run, popularnej akcji charytatywnej, która zrodziła się właśnie w Krakowie w 2012 roku. Współpracuje także z Fundacją Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Kraków.

Krakowski Park Technologiczny wydał w pierwszym kwartale 2019 roku 13 decyzji o wsparciu, w ramach których firmy zadeklarowały ponad 720 milionów złotych nakładów inwestycyjnych oraz utworzenie blisko 700 nowych miejsc pracy. To wyjątkowy wynik jak na inwestycje w pierwszym kwartale.

Zakładaliśmy, że nowe przepisy okażą się bardzo korzystne dla małopolskich przedsiębiorców i to założenie się okazało się słuszne. Możliwość inwestowania na dowolnym terenie, bez konieczności obejmowania go statusem specjalnej strefy ekonomicznej, ma pierwszorzędne znaczenie dla takich regionów jak nasz, gdzie brakuje terenów publicznych. Nowe przepisy otworzyły nowe możliwości dla firm poszukujących wsparcia dla swoich inwestycji, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni i z przyjemnością tego wsparcia udzielamy – komentuje Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora w Krakowskim Parku Technologicznym.

 

Źródło: KPT

Authors

Related posts

Góra
English