Johnson Matthey wybrał Konin

Zdjęcie: Johnson Matthey

 

„Pierwszy zakład produkcyjny eLNO (tlenku litowo-niklowego) na skalę komercyjną będzie zlokalizowany w Koninie” – poinformowała oficjalnie brytyjska firma Johnson Matthey. Firma zawarła umowę na zakup 43-hektarowej działki, która daje potencjał do rozszerzenia mocy produkcyjnych eLNO do 100 000 ton rocznie.

Jak czytamy w komunikacie: „budowa początkowego zakładu produkcyjnego o wydajności 10.000 ton ma się rozpocząć w tym roku. Johnson Matthey wcześniej ogłosił plany zainwestowania w swój pierwszy zakład produkcyjny o pojemności 10 000 ton i cieszy się, że zabezpieczył lokalizację w Koninie, która umieszcza działalność Johnson Matthey w sercu Europy, blisko głównych klientów w łańcuchu dostaw akumulatorów do pojazdów elektrycznych”.

Johnson Matthey działa na rynku od ponad 200 lat. Specjalizuje się w produkcji zaawansowanych materiałów chemicznych i dostarczaniu rozwiązań technologicznych m.in. do sektorów: chemicznego, paliwowego, ochrony środowiska. Jest to jeden z największych producentów katalizatorów do silników spalinowych na świecie. Firma podkreśla, że w swej działalności stawia na rozwiązania przyjazne środowisku.

 

Źródło: UM Konin

Authors

Related posts

Góra
English