SK Innovation zamierza wybudować fabrykę w Polsce

Fabryka SK Innovation w prowincji North Chungcheong (Korea)

 

Jak podaje “The Korea Harald” koreańska firma SK Innovation poinformowała, że w przyszłym roku nowa spółka zajmująca się nowoczesnymi materiałami zbuduje w Polsce na Śląsku fabrykę separatorów akumulatorów litowo-jonowych.

W tym celu oddział energetyczny i chemiczny SK Group podjął w zeszłym miesiącu decyzję o wydzieleniu swojej jednostki materiałowej jako spółki zależnej w celu rozszerzenia działalności. Utworzenie nowej spółki zależnej zostanie zakończone do 1 kwietnia, kiedy zostanie ujawniona jego oficjalna nazwa.

Wraz z uruchomieniem spółki zależnej firma dąży do zwiększenia zdolności produkcyjnych LiBS (Lithium-Ion Battery Separator), materiału stosowanego w bateriach w urządzeniach elektronicznych i pojazdach elektrycznych. Jest to specjalna porowata folia (membrana) izolująca anodę od katody.

Budowa nowej fabryki, o rocznej zdolności produkcyjnej ponad 340 mln m.kw. LiBS na Śląsku w Polsce, ma rozpocząć się w trzecim kwartale 2019 roku i rozpocząć masową produkcję w trzecim kwartale 2021 roku. 

W Korei Południowej firma posiada łącznie 13 fabryk o rocznej zdolności produkcyjnej 530 mln m.kw.  Obecnie buduje kolejną fabrykę LiBS w Changzhou w Chinach. 
Kiedy nowe obiekty w Polsce, Chinach i Korei zostaną ukończone, SK będzie produkować łącznie 1,21 mld m.kw. LiBS na całym świecie rocznie.

 

Źródło: The Korea Harald

Authors

Related posts

Góra
English