AEG – bezpieczna praca ze szlifierką

Innowacyjne rozwiązania zastosowane w produktach AEG w połączeniu z podstawowymi zasadami prawidłowej obsługi sprzętu gwarantują użytkownikowi bezpieczeństwo pracy oraz nieporównywalny komfort, wydajność i trwałość sprzętu w każdych warunkach.

 

 

Marka AEG wychodząc naprzeciw wysokim wymaganiom profesjonalistów oferuje zaawansowane, akumulatorowe szlifierki kątowe dostosowane do różnych zadań i warunków pracy, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo przy jednocześnie najwyższej mocy i efektywności. Innowacyjne rozwiązania marki przy zastosowaniu kilku podstawowych zasad zagwarantują każdemu użytkownikowi spokojną pracę i wydajne działanie, dodatkowo dbając o narzędzie.

Innowacyjna technologia akumulatorowa zastosowana w szlifierkach kątowych AEG to rozwiązanie porównywalnie wydajne do wysokiej jakości urządzeń sieciowych. Jednak brak podłączenia sieciowego w postaci kabla, dodatkowo ogranicza potencjalnie ryzykowne sytuacje w miejscu pracy, jak np. przecięcie kabla. Nie mniej, przy operowaniu każdą szlifierką kątową występuje niebezpieczeństwo dla zdrowia użytkownika, zniszczenia opracowywanego materiału, a także awarii samego urządzenia. Marka AEG w swoich szlifierkach kątowych wprowadziła wiele rozwiązań, które chronią operatora przed skutkami takich zdarzeń, a nawet mogą im zapobiegać jednocześnie zachowując sprzęt w dobrej kondycji.

 

Odzież ochronna

Specjalny uniform ochronny do pracy ze szlifierką kątową jest koniecznością i powinien składać się z przylegającej do ciała odzieży wykonanej z materiału odpornego na działanie iskier i innych odłamków, specjalnych rękawic ochronnych oraz okularów ochronnych zabezpieczających oczy przed dosta-niem się do nich np. opiłków metali. Warto pamiętać także o nausznikach, szczególnie podczas długotrwałej pracy.

 

Użytkowanie i konserwacja

Każdorazowa kontrola stanu sprzętu przed rozpoczęciem pracy to podstawa – nawet drobne uszkodzenie może okazać się niebezpieczne i przyczynić się do poważnego uszczerbku na zdrowiu lub awarii urządzenia. Użycie pękniętej tarczy grozi utratą wyważenia, a w efekcie trwałym zniszczeniem szlifierki, rozerwaniem tarczy lub rozerwaniem obudowy przekładni w szlifierce, których fragmenty wyrzucone z dużą prędkością mogą poważnie poranić użytkownika. Częstą praktyką łamiącą wszelkie zasady bezpieczeństwa pracy ze szlifierkami kątowymi jest zdejmowanie osłony tarczy dla uzyskania większej powierzchni szlifowania, co stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla użytkownika i otoczenia – pod żadnym pozorem nie należy działać w ten sposób. Po pracy w mocno zapylonym środowisku konieczne jest przedmuchanie sprzętu sprężonym powietrzem, co pomaga uniknąć uszkodzenia silnika. Dla przedłużenia żywotności narzędzia istotne jest regularnie czyszczenie przewodów wentylacyjnych wilgotną szmatką lub miękką szczoteczką – narzędzia należy czyścić nie tylko z pyłu, ale i z kurzu, ponieważ jego gromadzenie może łatwo prowadzić do zwarć. Warto pamiętać, że systematyczne serwisowanie urządzenia oraz bieżąca kontrola wszystkich funkcji to gwarancja dłuższego i prawidłowego działania, a przede wszystkim bezpieczeństwa użytkownika na każdym etapie pracy.

 

Wybór urządzenia

Na rynku dostępnych jest wiele akumulatorowych szlifierek kątowych, a przy ich wyborze  warto kierować się przede wszystkim jakością, wydajnością i innowacyjnością zastosowanych technologii oraz wysokim progiem bezpieczeństwa i komfortu pracy. Marka AEG nieustannie udoskonala rozwiązania, które również w przypadku szlifierek kątowych, od lat spełniają wysokie oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. W odpowiedzi na potrzeby profesjonalistów z wielu branż marka AEG uzupełniła swoje portfolio m.in. o kompaktową szlifierkę BEWS 18-125BL.

 

Szlifierka kątowa BEWS 18-125BL – bezpieczeństwo i wygoda

Akumulatorowa szlifierka kątowa AEG BEWS 18-125BL to solidnie wykonane narzędzie z silnikiem bezszczotkowym PROFLUX o dużej mocy i zwiększonej wytrzymałości przy dużych obciążeniach. Zasilanie mocnym akumulatorem PROLITHIUM-ION 18V zapewnia wysoką sprawność przy każdym zastosowaniu. Akumulator 18 V PROLITHIUM-ION jest w 100% kompatybilny ze wszystkimi modelami elektronarzędzi 18 V marki AEG. Dla dodatkowego komfortu użytkownika we wszystkich akumulatorach AEG zastosowano technologię potrójnej ochrony (monitoring temperatury, ochrona przeciwprzeciążeniowa, indywidualny monitoring ogniw). Potrójna ochrona to zdecydowany wyróżnik akumulatorów AEG. Dzięki niej urządzenia są w pełni chronione w czasie działania, a użytkownik ma gwarancję nieprzerwanej pracy nawet w najtrudniejszych warunkach. Wbudowany monitoring temperatury nie tylko pozwala na bieżąca ocenę stopnia nagrzania elektronarzędzia, ale dzięki wyłącznikowi termicznemu dodatkowo chroni akumulator przed skutkami nadmiernego wzrostu temperatury. Monitoring przeładowania wyłącza narzędzie w sytuacji, gdy w wyniku nadmiernego poboru prądu może dojść do uszkodzenia akumulatora i narzędzia. Z kolei monitoring ogniw zapewnia indywidualny proces ładowania i rozładowywania ogniw w akumulatorze, dzięki czemu zwiększa żywotność akumulatora, a także przedłuża czas jego pracy. Inteligentna elektronika CORETEK monitoruje pracę pomiędzy akumulatorem i silnikiem, zapewniając urządzeniu odpowiednią ilość mocy z akumulatora potrzebną do wykonania danego zadania, nie zmniejszając tym samym prędkości pracy. Wskaźnik poziomu naładowania baterii oraz dioda ostrzegająca przed przeciążeniem pozwalają  użytkownikowi stale kontrolować pracę narzędzia i informują o konieczności przerwania pracy lub zmniejszenia docisku na urządzeniu. Ergonomiczna rękojeść główna gwarantuje pewny chwyt i komfort w czasie długotrwałej pracy. Funkcja anty-kick back wyłącza szlifierkę w momencie zakleszczenia się tarczy, co zapewnia niezbędną ochronę w trakcie pracy ze szlifierką. Szlifierka kątowa AEG BEWS 18-125BL zabezpiecza użytkownika również  przed przypadkowym uruchomieniem narzędzia, które mogłoby poważnie narazić zdrowie jego i osób postronnych. W przypadku nagłego odłączenia akumulatora urządzenie wyłączy się natychmiast, a po ponownym podpięciu akumulatora, nawet jeśli palec użytkownika wciąż będzie dociskał włącznik, szlifierka nie uruchomi się automatycznie – należy ją włączyć poprzez zdjęcie palca z przycisku i ponowne włączenie. Z kolei opatentowana nakrętka FIXTEC umożliwia wymianę tarczy bez użycia narzędzi, co pozwala na sprawne działanie i minimalizację niepotrzebnego ryzyka przy tej czynności. Niewątpliwym atutem szlifierki jest bezkluczykowa i odporna na odpryski osłona dla łatwej i szybkiej regulacji w dowolnym momencie.

 

Źródło: AEG

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English