Roboty na Igrzyskach w Tokio

 

Komitet organizacyjny Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio uruchomił Tokyo 2020 Robot Project. To kolejny z wielu programów, dzięki którym Igrzyska w Tokio będą najbardziej innowacyjne w historii, zapewniając kibicom wrażenia, których długo nie zapomną. W projekt zaangażowane są firmy Toyota i Panasonic.

Opracowane przez Toyotę roboty z serii Human Support Robot i Delivery Support Robot pozwolą uczestniczyć w wydarzeniach na stadionach olimpijskich w większym komforcie wszystkim widzom, bez względu na stopień sprawności. Roboty będą wspomagały widzów na wózkach inwalidzkich, przynosząc im jedzenie i inne produkty, będą prowadziły kibiców do ich miejsc oraz udzielały informacji podczas zawodów.

 

 

Opracowane przez Panasonic egzoszkielety robotyczne Power Assist Suits, wspierające ludzi w pracy fizycznej, będą wykorzystywane na zapleczach i w miasteczkach olimpijskich. Pomogą m.in. w rozładowywaniu ciężkich pakunków, w odbieraniu odpadów oraz na lotniskach przy obsłudze bagaży.

Roboty będą zaangażowane w obsługę Igrzysk w Tokio także na wiele innych sposobów. Technologie te przyczynią się do zapewnienia bezpiecznego i sprawnego przebiegu imprezy. Choć wykorzystanie robotów podczas Igrzysk będzie ograniczone, pozwoli zademonstrować ich potencjał jako urządzeń pomagających w codziennym życiu.

 

 

Tokyo 2020 Robot Project, przy którym mogli się spotkać różni eksperci z dziedziny robotyki, otrzymał wsparcie japońskiego rządu, władz metropolii tokijskiej, Komitetu Organizacyjnego Tokyo 2020 oraz firm Toyota i Panasonic. W projekcie uczestniczą Hirohisa Hirukawa, dyrektor Robot Innovation Research Center w National Institute of Advanced Industrial Science and Technology, Tomomasa Sato, prezes World Robot Summit Executive Committee i profesor Uniwersytetu w Tokio, oraz Masashi Sugiyama, dyrektor RIKEN Center for Advanced Intelligence Project i profesor Uniwersytetu w Tokio.

 

 

Igrzyska w Tokio 2020 to dla nas wyjątkowa okazja do zaprezentowania japońskich technologii robotycznych. Skupimy się nie tylko na ich pokazaniu, ale także na tym, by szeroka publiczność mogła się zapoznać z ich szerokimi zastosowaniami w codziennym życiu – skomentował Hirohisa Hirukawa, lider Tokyo 2020 Robot Project.

Toyota chce zapewnić każdemu swobodę poruszania się, do czego przyczyni się zarówno nasze zaangażowanie w Igrzyska, jak i wiele innowacyjnych rozwiązań opracowanych przez naszą firmę, w tym także roboty. Urządzenia te pomogą widzom na wózkach inwalidzkich bez ograniczeń oglądać zawody, chłonąć atmosferę na stadionach i przeżywać emocje z kibicowania – dodał Nobuhiko Koga, szef Frontier Research Center Toyoty.

 

 

Źródło: Toyota

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English