fischer zaprezentował innowacyjne rozwiązanie dla instalatorów

 

System instalacyjny FLS to nowość w portfolio produktowym fischer. Modularna propozycja składa się z precyzyjnych akcesoriów montażowych, które poradzą sobie z obciążeniami instalacji użytkowych poziomych, jak i pionowych. Bezpieczne mocowanie zapewniają elementy, które można ze sobą dowolnie konfigurować – szyny montażowe FLS, wsporniki ALS oraz wstępnie zmontowane elementy konstrukcyjne.

– System FLS zaprojektowano tak, aby ułatwić codzienną pracę osób zawodowo związanych z projektowaniem lub montażem instalacji użytkowych. Inżynierowie fischer opracowali innowacyjne rozwiązaniami, jak np. dodatkowe skrzydełka i elementy sprężynujące w złącznikach FHS Clix, FSM Clix M i P czy SV 31. W centrum badawczym fischer przez wiele miesięcy przeprowadzano testy i próby, aby znaleźć jak najefektywniejszy sposób na wykorzystanie akcesoriów i systemu jako kompleksowego wsparcia dla profesjonalistów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników – decydując się na system szynowy FLS, w porównaniu do podobnych rozwiązań rynkowych, oszczędzimy do 50% czasu przeznaczonego na montaż. To często decydujący czynnik, gdy liczy się przede wszystkim maksymalizacja wydajności, przy jednoczesnej minimalizacji kosztów operacyjnych – tłumaczy Wiktor Paradny, Inżynier Wsparcia Technicznego ds. SaMontec fischer Polska.

 

 

Lekkie rozwiązanie sprawdzi się do podwieszania m.in.:

  • rur,
  • tras kablowych,
  • rurociągów,
  • kanałów wentylacyjnych,
  • wsporników dla istniejących już instalacji.

W ramach pełnego wsparcia projektowego fischer oferuje bezpłatne oprogramowanie FIXPERIENCE, które służy do projektowania i przeliczania nośności prostych, jak i złożonych systemów instalacyjnych.

 

Źródło: fischer

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English