Aluteam z Decyzją o Wsparciu

 

ALUTEAM POLSKA sp. z o.o., działająca w ramach niemieckiej Grupy Schneider, otrzymała decyzję o wsparciu dla przedsięwzięcia realizowanego w ramach obszaru Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN.

Uroczyste przekazanie decyzji dla przedsiębiorcy odbyło się w  dniu 14 marca br. w siedzibie firmy w Białej Podlaskiej przy ul. Brzeskiej. Aluteam Polska reprezentowali właściciele firmy: Thomas Schneider i Horst Schneider oraz Dariusz Karpiński – Dyrektor Generalny Zakładu, a decyzję wręczali przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. – spółki zarządzającej tarnobrzeską strefą: Dariusz Śliwowski – Wiceprezes Zarządu ARP S.A., Adam Kuśnierz – Dyrektora Oddziału w Tarnobrzegu i Marian Cąpała – Wicedyrektor Oddziału.

Nowy projekt inwestycyjny to zmiana procesów produkcyjnych w istniejącym zakładzie oraz jego zasadnicza rozbudowa. Wartość inwestycji to blisko 60 mln zł i gwarancja stabilnego zatrudnienia dla ponad 270 stanowisk pracy. AluTeam to wiodący producent kompletnych zestawów do szybkiego montażu specjalistycznych zabudów samochodowych, m.in. zabudowy skrzyniowe, kontenerowe, izotermiczne, chłodnicze.  Zabudowy mają indywidualny charakter, a każda odpowiada parametrom ściśle określonym przez odbiorcę.  Realizacja niniejszego projektu pozwoli również na wzrost poziomu innowacyjności produkowanych pojazdów. Aluteam wykorzystuje nowoczesne technologie dla przemysłu 4.0, co sprawia, że firma staje się bardziej konkurencyjna na rynku.

Inwestycja firmy Aluteam doskonale wpisuje się w założenia nowej strategii funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych. Zgodnie z nową ustawą, każdy przedsiębiorca niezależnie od lokalizacji swojej inwestycji na terenie Polski, ma szansę ubiegać się o pomoc publiczną w postaci zwolnienia w podatku CIT i z takiej pomocy skorzysta firma przez najbliższe 15 lat prowadzenia działalności gospodarczej  – powiedział dyrektor Kuśnierz.

Zgodnie z nowymi regulacjami, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. jako zarządzający obszarem Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN kontynuuje udzielanie regionalnej pomocy inwestycyjnej dla nowych inwestorów. Obecnie obszar zarządzany przez naszą strefę obejmuje 35 powiatów, w tym powiat bialski i miasto Biała Podlaska – dodał dyrektor.

Jak wielokrotnie podkreślali w prowadzonych rozmowach niemieccy właściciele firmy Aluteam, współpraca z Oddziałem ARP S.A. w Tarnobrzegu układała się bardzo dobrze od samego początku. Firma mogła liczyć na pomoc i wsparcie kierownictwa i pracowników Oddziału na przestrzeni całego procesu związanego z udzieleniem przedsiębiorcy decyzji o wsparciu.

 

Źródło: ARP

Authors

Related posts

Góra
English