Pięć nowych decyzji o wsparciu – nowe inwestycje w Małopolsce

 

Krakowski Park Technologiczny wydał kolejne decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem otrzymali je zarówno duzi, jak i mali oraz średni przedsiębiorcy z bardzo różnych branż: od konstrukcji stalowych po branżę spożywczą.

Decyzje dla dużych przedsiębiorców

U Jędrusia to jeden z najbardziej znanych w Polsce producentów i dystrybutorów gotowych dań garmażeryjnych. Spółka powstała w Krakowie w 1979 roku jako mała restauracja. Obecnie posiada dwa nowoczesne zakłady produkcyjne (w Morawicy i w Wieliczce). Nowa inwestycja polegać będzie na  zwiększeniu zdolności produkcyjnych istniejącego przedsiębiorstwa poprzez powiększenie go o halę produkcyjną połączoną funkcjonalnie z istniejącą zabudową, oraz wyposażenie całego zakładu w dwie nowe linie produkcyjne. Inwestycja zostanie zrealizowana w miejscowości Morawica, gmina Liszki, powiat krakowski. Wnioskodawca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 133,36 mln zł.

Spółka Newag S.A. należy do grupy kapitałowej NEWAG, a jej najważniejszym segmentem działalności jest produkcja elektrycznych i spalinowych zespołów trakcyjnych oraz lokomotyw. W ramach nowej inwestycji istniejące linie produkcyjne zostaną rozbudowane i zmodernizowane, co pozwoli na zwiększenie zdolności produkcyjnych zakładu. Inwestycja zostanie zrealizowana w Nowym Sączu. Spółka zadeklarowała poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 80,398 mln zł.

 

Decyzja dla średniego przedsiębiorcy
Paletten Werk Kozik Spółka Jawna istnieje od 1990 roku i jest jednym z największych producentów palet drewnianych w Europie Środkowo-Wschodniej. Nowa inwestycja polega na zwiększeniu zdolności produkcyjnych istniejącego przedsiębiorstwa poprzez zakup nowych maszyn i urządzeń, które będą wykorzystywane w procesie produkcji palet. Wnioskodawca planuje również przeprowadzenie prac budowlanych. Inwestycja zostanie zrealizowana w gminie Jordanów, a przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 16 mln zł.

Decyzje dla małych przedsiębiorców
Inwestycja Globus Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością polega na zwiększeniu zdolności produkcyjnych istniejącego przedsiębiorstwa i będzie zrealizowana w Tarnowie. Firma zajmuje się w przeważającej części produkcją konstrukcji stalowych. Mały przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 4 mln zł.

Practic spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest producentem artykułów gospodarstwa domowego na rynek krajowy i zagraniczny od 1988 roku. Obecnie działa w Wieliczce. W ramach inwestycji w gminie Kłaj powstanie nowy zakład, a przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 5,8 mln zł.
Od początku roku Krakowski Park Technologiczny wydał już 11 decyzji o wsparciu, w ramach których przedsiębiorcy zadeklarowali poniesienie blisko 500 milionów nakładów inwestycyjnych. Nowe inwestycje to także prawie 300 nowych miejsc pracy.

 

Źródło: KPT

Authors

Related posts

Góra
English