Varroc Lighting Systems otwiera nowe centrum badawczo-rozwojowe w Polsce

 

Varroc Lighting Systems, wiodący globalny dostawca innowacyjnych systemów oświetlenia pojazdów i elektroniki samochodowej, otworzył nowe biuro badawczo-rozwojowe w Krakowie. Jest to druga pod względem wielkości inwestycja firmy w Polsce w ostatnich miesiącach, po ogłoszeniu budowy zakładu produkcyjnego w Niemcach, który ma zostać otwarty w III kwartale 2019 roku.

– Otwarcie nowego centrum badawczo-rozwojowego kontynuuje nasz plan strategicznego globalnego wzrostu – powiedział Stephane Vedie, prezes i dyrektor generalny Varroc Lighting Systems. – Mamy najlepszy w swojej klasie zasięg zarówno pod względem rozwoju, jak i produkcji, a lokalizacja ta pomoże nam utrzymać przewagę nad konkurencją.

Według Todda Morgana, starszego wiceprezesa ds. Rozwoju produktów w Varroc Lighting Systems, lokalizacja ta pomoże firmie sprostać potrzebom szybko zmieniającej się branży. – Ponieważ branża oświetleniowa w branży motoryzacyjnej zmienia się, a technologia staje się coraz bardziej złożona, niezwykle ważne jest, abyśmy nadal zwiększali naszą zdolność inżynieryjną i możliwości – powiedział Morgan. – Ta lokalizacja pozwoli nam dalej rozwijać wiodące produkty dla naszych klientów. Oświetlenie szybko ewoluuje w złożony element elektroniczny w pojeździe. Inżynieria mechaniczna i optyczna nadal będzie odgrywać istotną rolę w naszym rozwoju, jednak intensywnie staramy się rozszerzyć naszą zdolność do projektowania sprzętu elektronicznego i oprogramowania.

Biuro o powierzchni 1325 m² będzie mogło pomieścić ponad 100 miejsc pracy i będzie odpowiedzialne za rozwijanie wszystkich rodzajów technologii oświetlenia samochodowego, które są dostępne w portfolio Varroc – od standardowych lamp halogenowych do najbardziej zaawansowanych lamp matrycowych i laserowych. Powstanie centrum inżynieryjne, w skład którego wejdą wydziały optyki, elektroniki i mechaniki. Biuro będzie również pełniło rolę centrum globalnej funkcji firmy zajmującej się zakupami i będzie obejmować inne działy administracyjne, takie jak IT, HR i Finanse.

Wraz z otwarciem nowego biura w Krakowie Varroc Lighting Systems planuje nawiązać ścisłą współpracę i partnerstwo z Akademią Górniczo-Hutniczą i Politechniką Krakowską.
Ciągle poszukujemy inżynierów na wszystkich poziomach – powiedział Morgan. – Celem Varroc jest ustanowienie związku między potrzebami biznesu a wsparciem, jakie możemy dać jako firma uczniom i uniwersytetom. Zdecydowanie postrzegamy Kraków jako środowisko do promowania innowacji.

 

Źródło: Varroc Lighting Systems

Authors

Related posts

Góra
English