Optymalna wydajność obrabiarek o małej mocy dzięki zastosowaniu głowic Seco Double Quattromill 14

 

Nowe głowice Double Quattromill 14 firmy Seco Tools umożliwiają optymalizację operacji planowania w warsztatach z obrabiarkami o małej mocy. Wykorzystanie dwustronnych płytek z 8 krawędziami skrawającymi w głowicy do planowania to ekonomiczne rozwiązanie, które ma na celu zwiększenie głębokości skrawania w operacjach obróbki zgrubnej, półwykańczającej i wykańczającej. Stworzona przez Seco głowica Double Quattromill 14 to mniejsza wersja głowicy Double Quattromill 22 — idealna do stosowania w dużych obrabiarkach o większej mocy i momencie obrotowym.

Głowice Double Quattromill 14 są dostępne w wersjach o kącie przystawienia 45° i 68° oraz głębokości skrawania odpowiednio do 6 mm (0,236 cala) i 8 mm (0,315 cala). Kąt 45°, który sprawdza się przy słabym lub niestabilnym mocowaniu, wpływa na zmniejszenie grubości wiórów i zwiększenie prędkości posuwu. Kąt 68° zapewnia dużą głębokość skrawania przy takiej samej wielkości płytki co kąt 45°, jednak cechuje się większym luzem — co ułatwia unikanie ścian bocznych i elementów mocujących. W przeciwieństwie do stycznych frezów do planowania płytki głowicy Double Quattromill® 14 bardzo łatwo skrawają, co wiąże się z niższymi siłami, mniejszym zużyciem energii i wyższą trwałością ostrza.

Korpusy frezów głowicy Double Quattromill 14 są dostępne w wersjach ze stałymi gniazdami lub z kasetami, o standardowej lub gęstej podziałce, a także w wersjach metrycznych lub calowych. Firma Seco zastosowała także nową technologię w zakresie faktury powierzchni głowicy Double Quattromill 14 w celu uzyskania lepszej kontroli wiórów, ich efektywniejszego odprowadzania oraz większej trwałości głowicy.

Double Quattromill 14 oferuje trzy rodzaje płytek różniące się geometrią i gatunkiem. Płytki o geometrii ME12 są odpowiednie do materiałów klejących się, takich jak tytan oraz stal nierdzewna. Płytki M10, charakteryzujące się ostrzejszymi krawędziami i mniejszymi powierzchniami styku T, znakomicie sprawdzają się przy niższych poziomach mocy, podczas pracy z materiałami klejących się, niektórymi gatunkami stali narzędziowej i superstopami. Z kolei geometria M18 zapewnia najlepszą ochronę krawędzi podczas obróbki skrawaniem materiałów ściernych, takich jak stale, stale narzędziowe i żeliwa.

 

Źródło: Seco

Authors

Related posts

Góra
English