Ford Mustang LEGO

 

Autentyczna ikona Ameryki już wkrótce rozpocznie nowy epizod swojej kariery wraz z przybyciem do sklepów zestawu LEGO Creator Expert Ford Mustang, co stanie się już 1 marca. Opracowany jako projekt partnerski przez Forda iLEGO Group, nowy zestaw Creator Expert Ford Mustang, oparty jest na wersji fastback legendy z 1967 roku. Nostalgiczny model samochodu z działającym układem kierowniczym, ciemnoniebieskim nadwoziem, białymi wyścigowymi paskami, uwypuklonym wlotem powietrza na masce, nadrukowanym na przednim wlocie logo Mustanga, emblematami GT i pięcioramiennymi felgami z oponami z odwzorowanym bieżnikiem składa się z 1470 elementów.

Model samochodu mierzący ponad 10 centymetrów wysokości, 34 centymetry długości i 14 centymetrów szerokości da początkującym budowniczym możliwość dostosowania amerykańskiej ikony do własnych specyfikacji dzięki kolekcji opcjonalnych dodatków, zachowując jednocześnie rozpoznawalny symbol – logo z kucykiem Mustanga.

 

Opcje indywidualizacji obejmują supercharger, tylny spojler, wyeksponowane rury wydechowe, przedni spojler i zbiornik podtlenku azotu, co zapewni autentyczne wrażenie budowania własnej wersji muskularnego samochodu.

– Na drogach można spotkać najwyżej kilka samochodów, które są natychmiast tak powszechnie rozpoznawalne, jak Ford Mustang, a w zestawie LEGO ekscytujące jest to, że odzwierciedlono w nim ducha i styl kultowego samochodu – powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Ford of Europe.

Autentyczność i wierność oryginałowi umożliwia również właścicielom przechowywanie przedmiotów w otwieranym bagażniku, a także podnoszenie maski, pod którą znajdą szczegółowo odtworzony model potężnego silnika V8 o pojemności 390 cali sześciennych (6,4 litra) z akumulatorem, wężami i filtrem powietrza.

Tylne zawieszenie samochodu można podnieść, by uzyskać jeszcze bardziej ekstrawagancki wygląd, drzwi są otwierane, a panel dachowy jest zdejmowany, otwierając dostęp do szczegółów wnętrza z klasycznymi siedzeniami, radiem, działającym układem kierowniczym i dźwignią zmiany biegów na tunelu centralnym.

 

 

Nadrukowane na wlocie powietrza logo Mustanga, emblematy GT i wybór tablic rejestracyjnych dodają finalnego szlifu temu niezwykłemu modelowi z serii Expert LEGO Creator.
Ford Mustang to jeden z najbardziej kultowych i charakterystycznych samochodów w historii, a nadawanie nowej formy życia słynnemu „muscle car” w formie naszych klocków, przy zachowaniu takich możliwości indywidualizacji, było doprawdy ekscytujące – powiedział Jamie Berard, kierownik projektu w LEGO Creator Ekspert. – Nie możemy się już doczekać widoku naszych fanów LEGO i fanów Forda Mustanga, kiedy dostaną w swoje ręce ten nowy zestaw.

Zestaw LEGO Creator Expert: Ford Mustang jest dostępny w sklepach LEGO oraz w sklepie internetowym shop.LEGO.com/fordmustang już od 1 marca 2019 roku.

Informacje uzupełniające:

  • 10265 – LEGO Creator Expert: Ford Mustang,
  • Ceny na rynkach europejskich będą różniły się w poszczególnych krajach. Ceny sugerowane przez producenta: 619,99 zł w Polsce,
  • Wiek 16+,
  • 1470 elementów,
  • Zestaw dostępny w sklepie internetowym shop.LEGO.com/fordmustang.

 

Źródło: Ford

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English