Sophos na konferencji SEMAFOR

 

14 i 15 marca 2019 roku na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się XII Forum Bezpieczeństwa i Audytu IT SEMAFOR. Uczestnicy konferencji będą mieli okazję wysłuchać ponad 50 prelekcji z 4 ścieżek tematycznych: Audyt IT, Techniczne aspekty bezpieczeństwa, Zarządzanie bezpieczeństwem informacji i Gospodarka 4.0. W wystąpieniu „Bezpieczeństwo IT, które myśli – uczenie maszynowe i Endpoint Detection & Response (EDR)” Joanna Wziątek-Ładosz, Sales Engineer w Sophos poruszy techniczne aspekty bezpieczeństwa.

Konferencja SEMAFOR to wydarzenie dedykowane specjalistom z branży IT, którzy pragną zaktualizować swoją wiedzę, prześledzić inspirujące case studies i podzielić się swoimi doświadczeniami w gronie ekspertów. W poprzednich odsłonach spotkania brało udział ponad 500 uczestników z całej Polski oraz z zagranicy.

Joanna Wziątek-Ładosz, Sales Engineer w Sophos wystąpi na konferencji SEMAFOR z prelekcją „Bezpieczeństwo IT, które myśli – uczenie maszynowe i Endpoint Detection & Response (EDR)”. Prelegentka poruszy temat cyber-inteligencji: najnowszego globalnego trendu ułatwiającego wykrywanie i analizę nieznanych wcześniej ataków takich jak kiedyś ransomware WannaCry czy NotPetya. Ekspertka omówi także wykorzystywanie możliwości uczenia maszynowego w branży IT.

Cyberbezpieczeństwo gwałtownie się zmienia, korzystanie ze sztucznej inteligencji to już nie tylko marketing, ale rzeczywista konieczność. Narzędzia do ochrony stacji roboczych typu Endpoint Detection and Response działają w oparciu o uczenie maszynowe korzystające z metodologii Deep Learning i są w stanie w automatyczny sposób rozpoznać, zatrzymać oraz zaraportować ujawnione zagrożenie w czasie rzeczywistym. Podczas prezentacji omówię zagadnienia związane z uczeniem maszynowym – Deep Learning oraz praktyczne zastosowanie systemu EDR z analizą forensic – podkreśla Joanna Wziątek-Ładosz.

 

Źródło: Sophos

Authors

Related posts

Góra
English