Zarząd KPT wydał kolejne dwie decyzje na działalność w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

 

Po raz pierwszy została wydana decyzja, która w pełni wykorzystuje możliwości związane ze zmianą przepisów. Rada Ministrów po 10 latach zdecydowała się na rozszerzenie zakresu usług na jakie przedsiębiorcy mogą otrzymać pomoże publiczną w formie zwolnienia podatkowego. W nowy zakres wchodzą usługi: architektoniczne, inżynieryjne, specjalistycznego projektowania, doradztwa w sprawach środowiska oraz usługi w zakresie firm centralnych.

Spółka CH2M sp. z o.o. w ramach nowej inwestycji postanowiła skorzystać z tej możliwości i rozwinąć działalność istniejącego centrum projektowego (tzw. Globalne Centrum) wprowadzając m.in. usługi inżynieryjno-architektoniczne. Globalne Centrum obsługuje poszczególne spółki Grupy Jacobs (do której należy CH2M). Inwestycja zostanie zrealizowana w Krakowie. Firma zadeklarowała poniesienie prawie 40 milionów zł nakładów inwestycyjnych oraz zatrudnienie co najmniej 200 pracowników.

Drugą decyzję otrzymała firma Petmex Company Krzysztof Napora Spółka Jawna. Nowa inwestycja polega na utworzeniu nowego zakładu produkującego karmę dla zwierząt domowych. Inwestycja zostanie zrealizowana w Polance, gmina Myślenice, przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości ponad 7 milionów zł. Petmex działa od 2014 roku i specjalizuje się w produkcji żywności dla psów.

Wydane decyzje pokazują, że w ramach Polskiej Strefy Inwestycji mogą inwestować zarówno duże jak i małe przedsiębiorstwa. Okazuje się także, że przedsiębiorcy zauważyli korzyści płynące z rozszerzenia przedmiotu inwestycji.

 

Źródło: KPT

Authors

Related posts

Góra
English