Gmina Bobowa – nowe możliwości inwestycji

 

Strefa Aktywności Gospodarczej, która funkcjonuje w Gminie Bobowa jest jedną z najważniejszych prorozwojowych inwestycji tam zrealizowanych. SAG to 12 hektarów dobrze ze sobą skomunikowanych terenów, z pełną infrastrukturą oraz uzbrojeniem, tworzących dla inwestorów atrakcyjną całość.

– Cieszy nas ta inwestycja, szczególnie wobec braku trenów inwestycyjnych w Nowym Sączu i bliskich okolicach. Prężnie rozwijające się nowosądeckie firmy, które szukają terenów inwestycyjnych pod nowe inwestycje, zyskują znakomity, w pełni uzbrojony teren. A gmina Bobowa dołącza do elitarnej grupy małopolskich gmin, które w konkretny sposób pokazują, że myślą o potrzebach przedsiębiorców – mówi Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora KPT
Gmina Bobowa w ramach utworzonej strefy oferuje przedsiębiorcom 7 kompleksowo uzbrojonych działek w sieć wodociągową, kanalizacyjną, elektryczną, gazową oraz teletechniczną.
Powierzchnia poszczególnych działek przeznaczonych do zainwestowania kształtuje się od 1 ha do 3 ha. Istnieje możliwość nabycia dowolnej ilości działek pod określoną działalność.

 

Należy także pamiętać, że na tych terenach przedsiębiorcy mogą otrzymać pomoc publiczną z tytułu inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Wysokość pomocy publicznej na obszarze obsługiwanym przez KPT wynosi odpowiednio: 35% dla dużych, 45% dla średnich, 55% dla małych i mikro przedsiębiorstw. Zapraszamy do naszego działu obsługi inwestora, pracownicy KPT z chęcią pomogą w przygotowaniu wniosków – dodaje Krystyna Sadowska
SAG znajduje się w miejscowości Siedliska przy drodze wojewódzkiej nr 981 relacji Zborowice – Grybów – Krzyżówka – Krynica-Zdrój oraz w bezpośrednim sąsiedztwie linii kolejowej nr 96 Tarnów – Leluchów wraz z bocznicą. SAG oddalony jest od drogi krajowej nr 28 o 14 km, natomiast od autostrady A4 o ok 50 km.
Kompleksowe uzbrojenie terenu było możliwe dzięki realizacji projektu pn. „Strefa Aktywności Gospodarczej w miejscowości Siedliska, Gmina Bobowa” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020.

 

Źródło: KPT

Authors

Related posts

Góra
English