Umicore Poland kupuje działki na terenie WSSE „INVEST-PARK”

 

18 stycznia 2019 r. Rada Nadzorcza WSSE „INVEST-PARK” sp. z o.o. wyraziła zgodę na wybór Umicore Poland sp. z o. o. z/s we Wrocławiu jako nabywcy nieruchomości na terenie strefy.

Jak poinformowała strefa w komunikacie, zarządzający Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „INVEST – PARK” wyłonili przedsiębiorcę, który nabędzie nieruchomość niezabudowaną o łącznej powierzchni 72,0271 ha, położoną w województwie opolskim, powiecie nyskim, gminie Nysa, na terenie WSSE „INVEST-PARK” w Podstrefie Nysa. Na przetarg została złożona jedna oferta przez firmę Umicore Poland, która została zaakceptowana przez radę nadzorczą strefy.

Zakład będzie bazować na najnowocześniejszych i zastrzeżonych technologiach produkcyjnych opracowanych w celu spełnienia najwyższych standardów wydajności i jakości w branży motoryzacyjnej. Pierwsza faza tej inwestycji została uwzględniona w programie o wartości 660 milionów euro ogłoszonym na początku tego roku i ma rozpocząć dostawy pod koniec 2020 r.

Nysa znajduje się w pobliżu europejskich klientów firmy i zapewni dostęp do wykwalifikowanej kadry technicznej, jak również dostaw energii elektrycznej o niskiej zawartości węgla. Oczekuje się, że pierwsza faza stworzy do 400 miejsc pracy. Władze lokalne i Umicore dążą do zbudowania długotrwałych, wzajemnie korzystnych relacji, zapewniając tym samym stabilne środowisko dla pierwszej w Europie znaczącej fabryki materiałów katodowych.

Belgijski Umicore to producent elementów do baterii samochodów elektrycznych. Nowoczesny zakład firmy o wartości blisko 1,4 mld zł powstanie w Nysie. Produkcja ma ruszyć pod koniec 2020 roku, a zatrudnienie przy niej znajdzie ponad 400 osób.

 

Źródło: evertiq, Umicore

Authors

Related posts

Góra
English