Rozbudowa laboratorium pomiarowego w Lumel

 

Jedną z najważniejszych wartości Lumelu była i jest JAKOŚĆ. W tej kwestii od zawsze firma nie uznaje żadnych kompromisów, bo zdaje sobie sprawę, że zaufanie klientów do marki i produktów to podstawa rynkowego bytu. By to zaufanie było coraz wyższe, w ubiegłym roku Lumel podjął decyzję o rozbudowie laboratorium badawczo-rozwojowego.

Zakupy wyposażenia zrealizowano w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Zakupiono sprzęt m. in. firm FLUKE, Tektronix, TIRA, AMETEK i ANGELANTONI.

Nowy sprzęt spełnia najwyższe światowe standardy i pozwoli  nam nie tylko jeszcze lepiej dbać o jakość własnych produktów, ale również odpowiadając  na potrzeby odbiorców daje możliwość rozszerzyć paletę usług laboratoryjnych na skalę międzynarodową. Aktualnie zakres usług obejmuje badania: kompatybilności elektromagnetycznej, warunków klimatycznych i środowiskowych, bezpieczeństwa, wibracji i udarów, warunków transportowych oraz przede wszystkim wzorcowania przyrządów analogowych i cyfrowych.

Warto pamiętać, że podobnie jak np. samochody, produkty szeroko pojętej automatyki powinny być systematycznie sprawdzane, by zapewnić użytkownikom właściwy nadzór nad procesami i poprawne wartości pomiarów. Szczególnie powinny zwracać na to uwagę firmy, które posiadają certyfikaty jakości ISO.

Inwestycja w najnowsze i najwyższej klasy wyposażenie laboratoryjne to jeden z najistotniejszych etapów rozwoju produktów i usług Lumelu. Chcemy być pewni, i taką gwarancję dać również naszym odbiorcom, że badane przez nas produkty są w 100% bezpieczne, zgodne z normami i odporne na zakłócenia w środowisku, w którym pracują. Tą gwarancję dają nam również wysokiej klasy specjaliści pracujący w dziale badań i rozwoju, który rok rocznie bada kilka tysięcy produktów. Aby podkreślić oferowaną obecnie wysoką jakość naszych usług, w przyszłym roku planujemy również przeprowadzić proces akredytacji naszego laboratorium. Nasza firma, jako członek grupy kapitałowej ma również nowoczesne laboratorium badawcze w Nashik (Indie). To tam znajduje się najwyższej klasy komora GTEM (Gigahertz Trasverse Electromagnetic) do badań EMC (kompatybilności elektromagnetycznej) w której jesteśmy w stanie badać obiekty, nawet wielkości czołgu – powiedział Dinesh Musalekar – Prezes LUMEL SA i LUMEL ALUCAST.

 

Źródło: Lumel

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English