Rittal Configuration System – automatyzacja pracy projektantów

 

Konfiguracja systemów automatyki przemysłowej jeszcze nigdy nie była taka prosta. Wprowadzony na rynek program Rittal całkowicie zmienia sposób i podejście do projektowania. Dzięki nowemu rozwiązaniu konfiguracyjnemu można samodzielnie dobrać poszczególne elementy systemu – takie jak drzwi, zamki, mocowania, produkty do chłodzenia czy ogrzewania i rozplanować wszystkie otwory i wycięcia. Prosto, szybko i profesjonalnie!

Rittal Configuration System to nowe rozwiązania wspierające konstruktorów automatyki przemysłowej. Zmienia on całkowicie sposób pracy projektantów, automatyzując obliczenia oraz proponując konkretne moduły dostosowane do potrzeb danej realizacji. Wystarczy wybrać żądaną obudowę oraz akcesoria i zaplanować je odpowiednio w programie, który dobierze i zaproponuje kompatybilne moduły i wersje. System konfiguracyjny Rittal daje także zupełnie nowe możliwości – dzięki niemu można łatwo rozplanować na obudowie wszelkiego rodzaju wycięcia i otwory np. pod wentylatory filtrujące, przełączniki czy złącza wtykowe. Funkcja ta umożliwia dodatkowo szybkie skonfigurowanie indywidualnej obróbki obudowy zgodnie z konkretnymi potrzebami projektu. Zintegrowane w systemie Rittal wizualizacje 3D pozwalają na podgląd realizacji w przygotowanej samodzielnie konfiguracji. Lista części, rysunki i dokumenty techniczne są automatycznie przygotowywane i sugerowane przez program. Konfiguruje on także elementy pasujące tylko do wybranej obudowy. Za pomocą programu projektanci mogą łatwo i szybko dobrać bezbłędny zestaw akcesoriów, np.: drzwi, zamki, mocowania, produkty do chłodzenia lub ogrzewania.

Po skonfigurowaniu poszczególnych elementów dane są dostępne do pobrania bezpośrednio w sklepie internetowym w danym kraju lub zostają udostępnione w postaci linku do pobrania. Plik można w każdej chwili ponownie wczytać do systemu Rittal w celu ponownego wykorzystania lub modyfikacji.

Więcej informacji na temat Rittal Configuration System można znaleźć na stronie:  https://www.rittal.com/pl-pl/content/pl/support/software/ausw_hlen/rittal_configuration_system/ausw_hlen.jsp i https://youtu.be/iO9XHIExVI0.

 

Źródło: Rittal

Authors

Related posts

Góra
English