Nowa inwestycja w Niepołomicach

 

Krakowski Park Technologiczny wydał właśnie kolejną decyzję o wsparciu – otrzymała ją firma SMAY sp. z o.o.

Inwestycja polega na utworzeniu nowego zakładu produkcyjnego wyposażonego w nowoczesne i innowacyjne centra i linie produkcyjne wraz z zapleczem logistycznym, biurowo-handlowym oraz w nowoczesne laboratorium badawczo-rozwojowe. Inwestycja zostanie zrealizowana w gminie Niepołomice, powiat wielicki, na obszarze objętym statusem specjalnej strefy ekonomicznej. Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 81,2  mln zł.

Grupa SMAY działa na rynku od blisko 30 lat i dostarcza innowacyjne i kompleksowe rozwiązania z zakresu wentylacji i ochrony przeciwpożarowej. Jest producentem wysokiej jakości akcesoriów, urządzeń i systemów wentylacyjnych, które spełniają najwyższe standardy obowiązujące na terenie Unii Europejskiej. Obecnie zakład znajduje się na terenie Krakowa, firma posiada dwie hale produkcyjno-magazynowe oraz własne laboratorium badawcze – jak deklarują przedsiębiorcy obecne zasoby są już niewystarczające dla rozwoju firmy i nie pozwalają na wdrożenie nowych linii technologicznych. Otwarcie pierwszego etapu nowej inwestycji planowane jest na przełom 2021 i 2022 roku.

W tym roku KPT wydał już cztery decyzje o wsparciu w ramach nowych regulacji Polskiej Strefy Inwestycji obowiązujących od połowy 2018 roku.

 

Źródło: KPT

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English