Dekorglass Działdowo z decyzją o wsparciu

 

18 grudnia 2018 r. w Działdowie odbyło się uroczyste wręczenie decyzji o wsparciu. Zgodę na realizację inwestycji podpisaną przez Grzegorza Smolińskiego – Prezesa Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA oraz Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg – Wiceprezes odebrał Gabriel Chojak – Prezes Dekorglass Działdowo SA.

W uroczystości, która odbyła się na terenie działdowskiej siedziby przedsiębiorstwa wzięli również udział: Tadeusz Kościński – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, Leonard Krasulski – Poseł na Sejm RP, Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Grażyna Ciurzyńska – Dyrektor Departamentu Rozwoju Inwestycji w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii oraz Bożenna Ulewicz – Rzecznik Prasowy Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.

W ramach udzielonego wsparcia Dekorglass Działdowo SA zrealizuje projekt inwestycyjny polegający na rozbudowie i modernizacji huty szkła, zakładu zajmującego się dekoracją opakowań szklanych oraz zakładu produkcji szkła piankowego znajdującego szerokie zastosowanie w budownictwie (w ramach pełnego zagospodarowywania odpadów poprodukcyjnych).

W ramach przedsięwzięcia Dekorglass Działdowo SA zainwestuje co najmniej 156 500 000 zł i zatrudni minimum 50 nowych pracowników. Projekt zrealizowany zostanie na powierzchni 13,9564 ha w Działdowie i Komornikach (województwo warmińsko-mazurskie) oraz Turze (województwo kujawsko-pomorskie).

Dekorglass Działdowo SA to firma z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem na rynku dekoracji opakowań szklanych. Jest jedną z najprężniej rozwijających się firm w swojej branży w Europie i jednym ze światowych liderów zajmujących się dekorowaniem szklanych opakowań. Produkty firmy tworzone są z pasją i dbałością o najwyższą jakość, a także z wykorzystaniem najnowszych technologii. Dekorglass Działdowo SA współpracuje z najlepszymi światowymi markami dostarczając produkty do osiemdziesięciu jeden państw świata.

 

Źródło: W-MSSE

Authors

Related posts

Góra
English