ALNEA Engineering ze wsparciem strefowym

Zdjęcie: ALNEA Engineering

 

19 grudnia 2018 r. ALNEA Engineering sp. z o.o. otrzymała decyzję o wsparciu inwestycji na obszarze Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zgodę na realizację inwestycji podpisaną przez Grzegorza Smolińskiego – Prezesa Zarządu W-M SSE SA oraz Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg – Wiceprezes odebrali: Krzysztof Kamiński – Prezes Zarządu ALNEA sp. z o.o. oraz Jarosław Markowski – Prezes Zarządu ALNEA Engineering sp. z o.o.

– Jestem dumny, że Alnea Engineering uzyskała zaufanie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Celujemy w wysoko precyzyjne technologie skrawania metali, dzięki którym będziemy w stanie budować wyjątkowe maszyny. Już dziś cieszymy się świetnymi opiniami wśród polskich i zagranicznych odbiorców. Wierzę, że za jakiś czas zaskoczymy wszystkich poziomem naszych realizacji. Uczestnictwo w WMSSE to szansa dla naszej firmy na przyspieszenie działań, ale również możliwość zatrudnienia nowych pracowników z województwa warmińsko-mazurskiego. Pragnę wykorzystać ten czas najlepiej – mówi Jarosław Markowski – Prezes Zarządu ALNEA Engineering.

W ramach planowanej inwestycji przedsiębiorstwo rozbuduje park maszynowy. Dzięki przedsięwzięciu zostaną zwiększone moce produkcyjne realizacji usług dotyczących wytwarzania m.in.: konstrukcji urządzeń, maszyn (zarówno ze stali, aluminium, jak i z innych materiałów). ALNEA Engineering sp. z o.o. świadczy kompleksowe usługi polegające na projektowaniu produktu przy pomocy zaawansowanych cyfrowych systemów, a następnie przygotowuje proces produkcyjny oraz wykonuje zamówione elementy. Odbywa się to przy założeniu jak największego udziału cyfryzacji oraz automatyzacji procesów produkcyjnych. ALNEA Engineering sp. z o.o. zainwestuje w Stawigudzie co najmniej 1 400 000 zł i utworzy minimum 3 nowe miejsca pracy. Przedsięwzięcie zlokalizowane będzie na nieruchomości o powierzchni 0,2005 ha.

ALNEA Engineering sp. z o.o. powstała jako „start up”, przy wsparciu organizacyjnym (inkubacji) ze strony spółki ALNEA sp. z o.o. Firma czerpie tradycje i uzupełnia portfolio spółki ALNEA, która ma już prawie ośmioletnie doświadczenie w produkcji maszyn i urządzeń dla przemysłu. Obydwie spółki odnoszą się do tradycji firmy rodzinnej ALNA Roman Kamiński założonej w 1983 roku (obecnie nieistniejącej). ALNEA Engineering zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem szeroko rozumianych konstrukcji, takich jak: ramy i konstrukcje mechaniczne maszyn i urządzeń, ogrodzenia, barierki, konstrukcje hal i wiat, precyzyjna obróbka skrawaniem, itp.

 

Źródło: WMSSE, ALNEA Engineering

Authors

Related posts

Góra
English