Kompensacja Mocy Biernej daje przedsiębiorcom i samorządom ogromne oszczędności

 

Dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych mogą zaoszczędzić jednostki samorządu terytorialnego i biznesowi odbiorcy energii dzięki zastosowaniu właściwych rozwiązań Kompensacji Mocy Biernej.

 Świadomość korzyści, jakie daje ta i inne metody poprawy efektywności energetycznej coraz szybciej wzrasta. W ciągu ostatnich miesięcy 50 podmiotów zdecydowało się skorzystać z usług ekspertów Energi Obrotu w celu wdrożenia najlepszych dla nich rozwiązań z zakresu KMB. Wśród nich znalazły się zakłady przemysłowe, przedsiębiorstwa z branży rolnej, spożywczej, papierniczej, a także wspólnoty mieszkaniowe. Cały czas trwają uzgodnienia techniczne z kolejnymi klientami.

 

Czym jest moc bierna?

Moc bierna w obwodach prądu zmiennego jest wielkością opisującą pulsowanie energii elektrycznej między elementami obwodu elektrycznego. Ta oscylująca energia nie jest zamieniana na użyteczną pracę lub ciepło, jest ona jednak potrzebna do funkcjonowania różnych urządzeń elektrycznych, np. transformatorów, czy silników. Wpływa na zwiększenie strat cieplnych oraz ogranicza sprawność transformatorów i linii kablowych.

Ponadto prąd bierny przepływający przez sieć przesyłową powoduje zmniejszenie jej przepustowości oraz zwiększenie strat mocy. Dlatego przekroczenie limitów mocy biernej przez klienta wiąże się z dodatkowymi opłatami. Prawidłowo dobrane urządzenia kompensacyjne pozwalają na zlikwidowanie tych problemów oraz poprawę parametrów pracy firmowej instalacji energetycznej.

 – Jesteśmy spółką od wielu lat sprzedającą energię elektryczną, mamy wiedzę i doświadczenie. Wiemy jak optymalnie gospodarować jej zużyciem. Mamy świadomość wysokich kosztów związanych z opłatami za energię bierną. Dlatego zachęcamy do skorzystania z naszego doświadczenia i nowoczesnych rozwiązań – mówi Dariusz Falkiewicz prezes zarządu Energi Obrotu.

 

Kto może zaoszczędzić dzięki kompensacji?

Korzyści z zainstalowania układów kompensacyjnych mają klienci, którzy ponoszą koszty za przekroczenia mocy biernej już od poziomu kilku tysięcy złotych rocznie. Specjaliści Energi Obrotu oceniają każdą sytuację indywidualnie, dążąc do maksymalnych oszczędności po stronie klienta. Dopiero na podstawie wyników analizy rzeczywistych kosztów opracowana zostaje oferta współpracy. Redukcja wydatków na energię bierną może wynieść nawet około 95%.

 

Kompensacja od Energi

KMB to jeden z flagowych produktów efektywnościowych Energi Obrotu, który staje się coraz bardziej pożądaną usługą wśród świadomych energetycznie jednostek samorządu terytorialnego i  klientów biznesowych. Obniża koszty, podwyższa jakość i pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie energii elektrycznej – podkreśla  Dariusz Falkiewicz.

 Energa Obrót w ramach KMB dostarcza instytucjom publicznym i  swoim klientom biznesowym indywidualnie zaprojektowaną baterię kondensatorów.

Usługa składa się z dwóch części, tj.

  • dostawy KMB, czyli wykonania modernizacji efektywnościowych w oparciu o zamontowanie układu kompensacji mocy biernej, który redukuje zużycie energii biernej i koszty z tytułu przekroczenia mocy biernej,
  • z diagnostyki i serwisu KMB oraz wykonywaniu okresowych przeglądów.

Pierwszym etapem prac jest nieodpłatny audyt, podczas którego eksperci Energi oceniają parametry energetyczne i opracowują listę niezbędnych rozwiązań. Po akceptacji wyniku audytu Energa Obrót zapewnia firmom:

  • zaprojektowanie kompleksowego rozwiązania do kompensowania mocy biernej oraz sporządzenie dokumentacji technicznej,
  • dostawę baterii kondensatorów wraz z pełnym oprzyrządowaniem,
  • instalację baterii kondensatorów oraz ich uruchomienie,
  • sporządzenie dokumentacji powykonawczej, wsparcie serwisowe i gwarancję jakości rozwiązania.

 

Źródło: Energa

Authors

Related posts

Góra
English