Dassault Systèmes przejmuje IQMS w celu rozbudowania platformy 3DEXPERIENCE

Zdjęcie: IQMS

 

Dassault Systèmes ogłosiło ostateczną umowę nabycia IQMS, wiodącego producenta oprogramowania ERP dla przemysłu, za kwotę 425 milionów USD. Dzięki przejęciu spółki z siedzibą w Kalifornii, Dassault Systèmes rozszerza swoją platformę 3D EXPERIENCE dla małych i średnich przedsiębiorstw przemysłowych, które chcą zaangażować się w cyfrową transformację swoich operacji.

Oprogramowanie firmy IQMS – EnterpriseIQ dostępne w on-premise i WebIQ oferowane w modelu SaaS – dostarcza pełny zakres funkcjonalności dla małych i średnich przedsiębiorstw przemysłowych w zakresie zarządzania ekosystemem biznesowym, integrując cyfrowo obsługę zamówień, planowanie, produkcję i procesy dostawy w czasie rzeczywistym. Poprzez integrację rozwiązań IQMS z platformą 3DEXPERIENCE w chmurze, Dassault Systèmes zapewni producentom przystępne cenowo rozwiązanie, które poprawi współpracę, wydajność produkcji i sprawność biznesową, które są niezbędne, aby sprostać wymaganiom klientów. Firmy te, z których wiele korzysta już z SOLIDWORKS, będą miały również elastyczność, by szybko zwiększyć skalę działania wraz z rozwojem firmy.

Jednocześnie firmy produkcyjne mogą wykorzystać nowe możliwości biznesowe i stworzyć wartość, oferując swoją wiedzę i usługi związane z produkcją dla dużej społeczności projektantów i inżynierów na  3DEXPERIENCE Marketplace Dassault Systèmes – największej wirtualnej fabryce świata.

Nie możemy dłużej postrzegać branży jako zbioru czynników produkcji, ale jako proces tworzenia wartości. Ta wizja dotyczy nie tylko rewolucyjnych startupów czy firm o ugruntowanej pozycji, ale także setek tysięcy producentów, których części i komponenty są integralną częścią rozwoju nowych doświadczeń konsumenckich – powiedział Bernard Charlès, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej i Prezes Dassault Systèmes. – IQMS kultywuje gruntowną znajomość branży i potrzeb firm produkcyjnych. Łączymy się z  IQMS, aby tworzyć nowe kategorie rozwiązań biznesowych, które rozszerzają naszą ofertę dla firm podobnych do tych, korzystających z SOLIDWORKS. Te firmy potwierdzają fenomen platformy i rozwijają się w dobie renesansu przemysłu.

Rynek ERP dla producentów jest szacowany na 5 miliardów dolarów, z roczną stopą wzrostu od 7 do 8 procent do roku 2023. Konwergencja zróżnicowanych technologii cyfrowych zmienia każdy aspekt działalności przemysłowej. 250 000 małych i średnich producentów na świecie musi przyjąć i zoptymalizować nowe sposoby wytwarzania i prowadzenia działalności gospodarczej poprzez cyfrową transformację, aby wprowadzić innowacje i przyspieszyć ich rozwój na coraz bardziej konkurencyjnym, globalnym rynku.

Od lat nasza firma angażuje się w osiąganie sukcesów przez naszych klientów produkcyjnych. Dostarczamy kompleksowy system ERP dla branży produkcyjnej, stworzony specjalnie dla średnich producentów z szerokim wsparciem i usługami edukacyjnymi, które przyniosły nam uznanie w wielu branżach, raportach i licznych nagrodach biznesowych – powiedział Gary Nemmers, Prezes i dyrektor generalny IQMS. – Jako część Dassault Systèmes możemy podjąć kolejne kroki, aby zapewnić klientom nowe możliwości poprawy efektywności operacyjnej, a także uzyskania globalnego zasięgu.

Dassault Systèmes pomoże poszerzyć bazę klientów IQMS wykorzystując swoją silną pozycję na rynku SMB dzięki SOLIDWORKS, aplikacjom dostarczanym i wspieranym przez globalną sieć partnerską  Professional Solutions.

W Westfall Technik koncentrujemy się na innowacjach, projektowaniu i stosowaniu najlepszych praktyk produkcyjnych – powiedział Brian Jones, założyciel Westfall Technik, Inc. – Łączenie atutów IQMS i Dassault Systèmes, to rodzaj innowacji, jaki lubimy obserwować u naszych partnerów. Potencjał IQMS w działaniach produkcyjnych i Dassault Systèmes pod względem projektowania i cyfrowej transformacji jest doskonałym połączeniem dla Westfall Technik. Obecnie używamy IQMS i SOLIDWORKS w wielu lokalizacjach. Z niecierpliwością czekamy na to nowe partnerstwo.

Rozwiązania IQMS są używane przez 1000 klientów, głównie z USA, których 2000 zakładów produkcyjnych w 20 krajach produkuje rozwiązania dla branż: motoryzacyjnej, urządzeń przemysłowych, urządzeń medycznych, towarów konsumpcyjnych i dóbr szybkozbywalnych. Klientami są Westfall Technik, KKSP Precision Machining, AMA Plastics, Donnelly Custom Manufacturing, FlowBelow Aero Inc., Global Interconnect, Inc., Jabil Packaging Solutions, Schnipke Precision Moulding, Steinwall Inc., Scientific, Inc., Sturgis Molded Products, Tribar oraz Ventura Manufacturing Inc. Przychody IQMS za rok 2017 wyniosły około 56 milionów USD.
Transakcja zakupu IQMS zostanie sfinansowana gotówką. Operacja ta podlega zwykłym warunkom, w tym zgodom organów antymonopolowych w Stanach Zjednoczonych. Zamknięcie transakcji planowane jest na początek 2019 roku. Dassault Systèmes korzystał z doradztwa Goldman Sachs i Mintz Levin, IQMS korzystał z pomocy Harris Williams i Weil Gotshal & Manges.

 

Źródło: Dassault Systèmes

Authors

Related posts

Góra
English