Firma UFI Filters otworzyła zakład w Opolu

 

UFI Filters , światowy lider w dziedzinie technologii filtracji i zarządzania ciepłem, otworzył 14 grudnia najnowocześniejszy zakład w Opolu, który podwoi globalną zdolność produkcyjną wymienników ciepła do 2023 roku.

W ramach strategii UFI w zakresie produkcji oryginalnych części (OE) w pobliżu producentów pojazdów, nowy zakład rozwija firmy tego typu w całej Europie.

Fabryka, która obejmuje 6000 m2 powierzchni, o wydajności jednego miliona części rocznie, ma wzrosnąć do 12 000 m2 i potroić swoje moce produkcyjne do 2023 roku. Produktem finalnym będą elementy związane z wymianą ciepła w silniku, przekładniach i chłodnicach, a także wymienniki ciepła dla samochodów hybrydowych i elektrycznych.

Zakład w Opolu przynosi znaczące korzyści gospodarcze dla regionu dzięki zainwestowaniu 42 milionów złotych (około 10 milionów euro) i utworzenie 250 nowych miejsc pracy w ciągu najbliższych pięciu lat.

Zakład jest pierwszą fabryką UFI poza Chinami do produkcji wymienników ciepła. Jest on dogodnie zlokalizowany w pobliżu siostrzanej fabryki filtrów UFI w Ostrawie (Republika Czeska), umożliwiając szybką obsługę w czasie krótszym niż dwie godziny między dwoma lokalizacjami.

Giorgio Girondi, Prezes UFI Filters Group, mówi: – W ostatnich latach silnik, przekładnia i inne wymienniki ciepła z chłodzeniem wodnym stanowiły istotny obszar wzrostu OE dla UFI i są wysoce komplementarne w stosunku do naszej działalności filtracyjnej. Staramy się służyć naszym klientom jeszcze sprawniej na poziomie lokalnym. Wraz z otwarciem tego kluczowego obiektu w Polsce możemy zaspokoić potrzeby wszystkich głównych producentów samochodów w Europie i poprawić czas dostawy.

Zaawansowane wymienniki ciepła OE, które teraz będą produkować UFI w nowym zakładzie w Opolu, są przeznaczone dla szeregu rynków, w tym samochodów ciężarowych i ciężkich samochodów ciężarowych, ciągników i maszyn budowlanych (drogowych i terenowych), jak również hybrydowych, pojazdów elektrycznych i ogniw paliwowych przygotowanych do przyszłego napędu i elektromobilności. Najnowocześniejsze procesy produkcyjne w nowej fabryce pozwolą wszystkim jednostkom zarządzania termicznego UFI dostarczyć najwyższej jakości wymienniki ciepła do chłodnic silników, przekładni, chłodnic paliwa i dla układu kierowniczego. Ostatnio do oferty UFI dodano agregat chłodniczy i schładzacze akumulatorów.

Ponadto, wspierając specjalizację UFI w innowacyjnych lutowanych próżniowo aluminiowych wymiennikach ciepła z chłodzeniem wodnym, nowy zakład jest wyposażony w najnowsze technologie lutowania próżniowego i testowania, które zapewniają optymalną czystość, wytrzymałość i niezawodność produktu.

Od momentu wejścia do sektora wymienników ciepła w 2012 r., UFI stało się liderem w dziedzinie rozwoju i produkcji urządzeń do zarządzania ciepłem. Dzięki inżynierii i rozwoju zespołu we Włoszech, firma jest w czołówce technologii zarządzania termicznego oraz integracji systemów, łącząc wymienniki ciepła z dodatkowymi, zintegrowanymi cechami i funkcjami, takimi jak zawory termostatyczne, spustowe i zawory bezpieczeństwa, filtry wstępne chłodziw, czujniki i zintegrowane adaptery.

Jako ekspert w dziedzinie innowacji i integrator systemów, UFI nieustannie wprowadza na rynek nowe urządzenia do zarządzania ciepłem, które mogą zarówno chłodzić, jak i ogrzewać wszelkie płyny samochodowe – wyjaśnia Giorgio Girondi. – Łącząc tę ​​wiedzę z dodatkowymi możliwościami dostępnymi obecnie w Opolu, możemy zarówno przewidywać wymagania dotyczące wymiany ciepła przyszłych układów napędowych, jak i zaspokajać rosnący popyt w Europie.

W najbliższych latach – kontynuuje Girondi. – Uruchomimy również produkcję filtrów w Opolu, aby sprostać rosnącym wymaganiom naszych klientów. Opolski zakład będzie również służyć jako magazyn Aftermarket i wkrótce stanie się centralnym punktem Europejski scenariusz, potwierdzający, że Grupa jest kluczowym graczem na rynku.

 

Źródło: UFI Filters

Authors

Related posts

Góra
English