Decyzje o wsparciu w Łódzkiej SSE

 

Łódzka SSE: cztery nowe decyzje o wsparciu, dwóch nowych inwestorów, dwie reinwestycje, w tym dwie firmy polskie i dwie zagraniczne. Co to oznacza dla gospodarki regionu? 485 mln zł nakładów inwestycyjnych i 110 nowych (jakościowych) miejsc pracy.

Poznajmy inwestorów, którzy odebrali decyzje o wsparciu:

Stalatube jest częścią fińskiej grupy, która działa w branży wyrobów metalowych, W Strykowie firma będzie produkować będzie produkować kilka rodzajów wyrobów ze stali nierdzewnej.

WDX to wiodący producent regałów magazynowych oraz dystrybutor wózków widłowych. W Zgierzu firma zwiększy zdolność produkcyjną istniejącego zakładu w zakresie produkcji systemów regałów magazynowych, przenośników oraz wózków widłowych i paletowych.

UMA Investments (grupa Kellogg’s) produkuje słone przekąski marki Pringles. Firma zwiększy zdolności produkcyjne istniejącego zakładu w Kutnie, w nowym budynku kolejna linia do produkcji przekąsek Pringles.

Wielton to największy producent naczep, przyczep i zabudów w Polsce. Zgodnie z zapisami decyzji o wsparciu, w Wieluniu firma rozwinie dotychczasową działalność.

Półroczne doświadczenia pracy z nowymi przepisami pokazują nam, że skrócił się czas przyznawania pomocy publicznej – podkreśla Marek Michalik, Prezes ŁSSE. – Dwie firmy, które otrzymują dziś decyzje o wsparciu będą realizować swoje przedsięwzięcia poza terenem strefowym, tam gdzie chcą prowadzić działalność gospodarczą, a więc nie było potrzeby uruchamiania procedury włączenia do strefy ani relokacji.

– Zaczynamy coraz szerzej współpracować z naszymi inwestorami i otwieramy nowe kanały ich pozyskiwania – mówi Agnieszka Sygitowicz, Wiceprezes ŁSSE. – Na przykład z firmą WDX, spotkaliśmy się, aby zaprosić ją do akceleratora startupów – Startup Spark. Zaczęliśmy też rozmowy o inwestycji w Strefie i osiągnęliśmy porozumienie na obu polach. Prowadzimy też zaawansowane rozmowy dotyczące udziału inwestorów w akceleratorze S5, dedykowanym budowaniu rozwiązań z wykorzystaniem technologii 5G, w co jesteśmy zaangażowani razem z firmą Ericsson.

ŁSSE podsumowała też rok z Programem Partner i przeznaczyła 5 tys. zł z budżetu programu na Fundację Słonie na Balkonie, ustanawiając w ten sposób nową coroczną tradycję.
Bilans tego roku: 28 zezwoleń i decyzji o wsparciu, nakłady: 1,3 mln zł i nowe miejsca pracy: 718.

 

Źródło: ŁSSE

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English