Trzecia decyzja o wsparciu w Małopolsce

 

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał właśnie trzecią decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Firma Walker jest producentem nietypowych mebli, nowa inwestycja polega na utworzeniu zakładu produkującego meble i zabudowy autorskiego systemu Magic z przeznaczeniem do hoteli i restauracji. Inwestycja zostanie zrealizowana w Nowym Brzesku. Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 6 mln zł.

Przedsiębiorstwo od początku swojej działalności tj. od 2003 roku zajmuje się produkcją nietypowego wyposażenia meblowego. W ciągu 15 lat działalności Walker zrealizował wiele inwestycji oraz projektów związanych z kompleksowym wyposażeniem ponad tysiąca obiektów oraz niezliczonych inwestycji indywidulanych w zakresie meblarstwa. Firma stale się rozwija m. in. poprzez ciągłe gromadzenie informacji oraz wiedzy na temat technologii oraz oczekiwań klientów w branży HoReCa, sklepów odzieżowych, stacji paliw, obiektów sportowych czy lokali prywatnych.

Warto podkreślić, że to kolejna decyzja wydana dla małego przedsiębiorcy. Przypomnijmy, że w Małopolsce i powiecie jędrzejowskim przedsiębiorca może uzyskać od 35% (duży) do 55% (mały) zwrotu kosztów inwestycji w postaci ulgi podatkowej w podatku CIT lub PIT. Na rozliczenie ulgi jest 12 lat od daty wydania decyzji o wsparciu.

 

Źródło: KPT

Authors

Related posts

Góra
English