Zalando otwiera jedno z największych centrów logistycznych w Polsce

 

Zalando – wiodąca europejska marka modowa, oficjalnie otworzyła swoje centrum logistyczne w Szczecinie. Jest to ważny krok w obsłudze rosnącej bazy klientów, która obecnie liczy ponad 25 milionów na 17 rynkach, w których działa Zalando.

Mierzące 130 000 m2 centrum logistyczne w Szczecinie jest jednym z największych obiektów w Polsce, oferującym najnowocześniejsze rozwiązania intralogistyczne. Na przykład dwie pięciopiętrowe automatyczne wieże wysokiego składowania, które przechowują jednocześnie kilka milionów przedmiotów. Wysokie standardy automatyzacji są osiągane na przykład za pomocą czterech sorterów Optimus. Centrum zarządzane jest przez zewnętrznego dostawcę “FIEGE”, który zatrudnia już około 1000 osób do pracy operacyjnej centrum. Magazyn będzie obsługiwać zamówienia głównie z Polski, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Holandii i krajów skandynawskich.
Prace budowlane rozpoczęły się w sierpniu 2016 r. Pierwsza przesyłka wysłane była pod koniec ubiegłego roku. Magazyn zaopatrywał sieć logistyczną Zalando podczas rekordowego Czarnego Piątku 2018 .
Sieć logistyczna Zalando wciąż rośnie wraz z ogólnym wzrostem firmy. Nowo otwarta placówka w Szczecinie dołącza do sieci logistycznej Zalando, która już niedługo osiągnie jedenaście centrów logistycznych w pięciu krajach. W 2019 r. Planowane jest uruchomienie dwóch kolejnych centrów w okolicach Łodzi i Olsztynka dla Zalando Lounge.

 

Źródło: Zalando

Authors

Related posts

Góra
English