Koła poliuretanowe miękkie

Elesa+Ganter wprowadziła do oferty nowe zestawy kołowe serii RE.F2 przeznaczone do transportu ciężkich ładunków. Dzięki zastosowanym materiałom nowe koła przemysłowe idealnie nadają się do zastosowań w aplikacjach narażonych na działanie alkoholi i glikoli. Z powodzeniem mogą być stosowane w wózkach transportowych pracujących wewnątrz hal produkcyjnych jak i na zewnątrz. Są także polecane do stosowania w niekorzystnych czynnikach atmosferycznych lub na nierównych nawierzchniach.

„Transport wewnętrzny w obiektach przemysłowych często wiąże się z ręcznym lub mechanicznym holowaniem wózków lub sprzętu przy dużych obciążeniach. Koła i zestawy kołowe serii RE.F2 to nowość w ofercie Elesa+Ganter. Seria ta została zaprojektowana pod kątem ciężkich zastosowań przemysłowych oraz do pracy w trudnych warunkach użytkowania, takich jak uderzenia i wysokie prędkości.” – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska.

Rys. 1. RE.F2 – Miękkie koła poliuretanowe

 

Wieniec koła został wykonany z miękkiego poliuretanu o dużej grubości (twardość 75 wg skali Shore A). Charakteryzuje się dobrą elastycznością, nośnością i odpornością na rozdarcie, gwarantując w ten sposób pochłanianie wstrząsów i wibracji. Ponadto znacznie zmniejsza siłę potrzebną do pchania lub holowania wózków. Odlewany aluminiowy korpus oraz piasta wraz z łożyskami kulkowymi zapewnia niski opór toczenia, co poprawia manewrowość w ruchu ciągłym. Maksymalna obciążalność dynamiczna koła RE.F2 to 7000 N przy średnicy zewnętrznej 200 mm (Rys. 2).

 

Rys. 2. Budowa koła serii RE.F2

 

Koła serii RE.F2 dostępne są również z różnymi typami obudów, tworząc następujące zestawy kołowe:

F2-N (Rys. 3)– koła wykonane z obudową z ocynkowanej blachy stalowej. Przeznaczone do lżejszych aplikacji np. wózków gospodarczych lub wózków do transportu pojemników „Euro”, gdzie obciążenia dynamiczne nie przekraczają 2000 N na pojedynczy zestaw kołowy.

 

Rys. 3.Koło przemysłowe RE.F2-N

 

 

F2-H (Rys. 4) – koła wykonane z obudową z galwanizowanej stali, testowanej w oparach solnych powyżej 72 godzin. Zestawy kołowe przeznaczone do ciężkich zastosowań z maksymalną obciążalnością dynamiczną do 7000N na pojedynczy zestaw kołowy. Świetnie sprawdzają się w różnego rodzaju pomostach magazynowych lub wózkach do transportu szyb lub okien.

 

Rys. 4. Koło przemysłowe RE.F2-H

 

F2-WH (Rys. 5) – koła wykonane z obudową ze spawanej elektrycznie stali, ocynkowanej elektrolitycznie. Zestawy kołowe przeznaczone do ciężkich, przemysłowych zastosowań w aplikacjach narażonych na uderzenia oraz duże prędkości np. platformy intralogistyczne. Charakteryzują się maksymalną obciążalnością dynamiczną do 7000N na pojedynczy zestaw kołowy.

 

Rys.5.Koło przemysłowe RE.F2-WH

 

Źródło: Elesa+Ganter

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English