Modernizacja linii produkcji szkła float w hucie Grupy Saint-Gobain w Polsce w Dąbrowie Górniczej

 

Wartość inwestycji przekracza 90 mln euro. Dzięki niej do ponad 2 tys. załogi pracowników zakładów Grupy, działających w Dąbrowie Górniczej dołączy kolejnych kilkadziesiąt osób.

– Jesteśmy dumni, gdy nasi inwestorzy dynamicznie rozwijają się w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Gratuluję najnowszej inwestycji Grupy Saint-Gobain Building Glass w Polsce, lidera na rynku szkła dla budownictwa. Jesteście przykładem firmy, która doskonale łączy tradycję z nowoczesnością, a pracując nad udoskonaleniami, aktywnie uczestniczy także w ochronie środowiska naturalnego – mówił podczas ceremonii inauguracji linii float 1 prezes KSSE dr Janusz Michałek. – Ta inwestycja, to kolejny dowód na konsekwentne wdrażanie przez naszego inwestora innowacyjnych, zaawansowanych technologii, które są odpowiedzią na potrzeby klientów, wyprzedzają nasze czasy – dodał.

Grupa Saint-Gobain działa aż od 1665 r., a zakład Glass w Dąbrowie Górniczej, jeden z kilku zakładów Grupy Saint-Gobain działających na terenie KSSE, to jedna z najnowocześniejszych hut szkła na świecie.

 

Źródło: KSSE

Authors

Related posts

Góra
English