VIGO SYSTEM S.A. z Nagrodą Prezydenta RP

 

Firma VIGO System S.A. znalazła się wśród wyróżnionych firm, które otrzymały Nagrodę Prezydenta RP w kategorii „Międzynarodowy Sukces”. Gala wręczenia nagród odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce pod Rzeszowem, podczas trzeciej edycji Kongresu 590.

– Każda z Państwa firm może być wzorem dla innych. Jesteście Państwo ludźmi niezwykle ambitnymi, którzy we wspaniały sposób rozwijają Polskę – mówił Prezydent Andrzej Duda w okolicznościowym wystąpieniu.

Nagrody zostały przyznane w pięciu kategoriach głównych i dwóch specjalnych. VIGO System otrzymało nagrodę w kategorii Międzynarodowy Sukces. Kandydatura VIGO System firmy została  zgłoszona przez Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Nagrodę z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odebrał Dyrektor ds. Sprzedaży Przemysław Kalinowski.

– Jesteśmy dumni z tak wielkiego wyróżnienia. Cieszymy się, że nasza działalność i ciężka praca przyczynia się do promocji innowacyjnej polskiej gospodarki na świecie – podsumował Przemysław Kalinowski.

Firma działa w tarnobrzeskiej strefie od 2005 r. w podstrefie Radom, rejon inwestycyjny Ożarów Mazowiecki. VIGO System S.A. jest światowym liderem w produkcji niechłodzonych, fotonowych detektorów podczerwieni. Detektory są wykorzystywane w przemyśle, medycynie, technice wojskowej oraz pracach badawczych i stanowią wyposażenie systemów pomiarowych w pracowniach najbardziej renomowanych ośrodków badawczych na całym świecie.

Opracowane i wyprodukowane przez VIGO System detektory, pracują obecnie na pokładzie łazika Curiosity, w ramach misji Mars Science Laboratory. Firma uzyskała status oficjalnego dostawcy podzespołów dla NASA. Ofertę produkcyjną VIGO System stanowią również zaawansowane urządzenia optoelektroniczne, w tym wysokiej klasy kamery termowizyjne do zastosowań cywilnych i wojskowych.

 

Źródło: VIGO Systems, TSSE

Authors

Related posts

Góra
English