Leadec świętuje 20. rocznicę w Polsce

 

Firma Leadec, jeden z wiodących dostawców usług przemysłowych w Polsce, w 2018 roku obchodzi dwudziestolecie działalności na terenie kraju. Firma podsumowuje ten intensywny czas i zdradza najbliższe plany, w tym m.in. rozszerzenie działalności o kolejne branże, jak lotnicza i produkcyjna.

Leadec to firma oferująca  usługi serwisu oraz czyszczenia technicznego w połączeniu z logistyką wewnętrzną, bezpośrednio w zakładach produkcyjnych swoich klientów. W ciągu ostatnich lat stała się liderem w swojej dziedzinie, a już w najbliższych dniach będzie obchodziła dwudziestolecie działalności na terenie Polski.

Jesteśmy niezwykle dumni, że wypracowaliśmy tak silną pozycję na rynku polskim, i że wkrótce będziemy obchodzili dwudziestolecie działalności. To czas nie tylko podsumowań, ale i dalszego rozwoju, by sprostać wymaganiom coraz bardziej wymagających klientów – mówi Tadeusz Ceglarek, Prezes Zarządu.

Oddział w Polsce wywodzi się z dwóch firm: Premier oraz Hörmann. Firma jest głęboko zakorzeniona w branży motoryzacyjnej, a jej pierwszymi klientami byli General Motors w Gliwicach i Volkswagen w Polkowicach. Właśnie dlatego powstały tam pierwsze dwa zakłady, z kolei trzeci został wybudowany w 2001 r. w Poznaniu. Firma zatrudnia obecnie ok. 650 osób, które świadczą usługi dla blisko 30 producentów OEM i dostawców pierwszego rzędu na podstawie umów ramowych w Polsce.

Ponadto zespół może pochwalić się kilkuset pomyślnie zrealizowanymi projektami. Jednym z nich jest na przykład własny warsztat Leadec w Polkowicach, w którym maszyny są demontowane i ponownie składane dla klientów. Czy to w Polsce, czy za granicą, zespół Leadec posiada szerokie doświadczenie w przenoszeniu firm w obrębie różnych krajów. Wynika to również z bliskiej współpracy wewnętrznej polskiego zespołu z niemieckimi kolegami z Chemnitz.

 

Poszerzenie oferty usług i portfolio klientów

Leadec nieustannie poszerza zakres świadczonych usług, aby sprostać oczekiwaniom coraz bardziej wymagających klientów. – Automatyka i robotyka stają się coraz ważniejsze dla naszych klientów. Żeby być znaczącym graczem na tym polu, stworzyliśmy własne centrum szkoleniowe w Poznaniu, w którym edukujemy naszych pracowników. Dzięki niemu mogą od razu wykorzystać swoje nowe umiejętności w projektach na małą skalę – wyjaśnia Tadeusz Ceglarek.

Pozycja leadera oraz 20-stolecie działalności to dla Leadec kolejny powód, by dalej się rozwijać. – Przenosimy nasze wieloletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej, aby inne branże mogły również korzystać z naszych usług. Docelowymi klientami są głównie firmy produkcyjne, takie jak producenci urządzeń oraz firmy z przemysłu lotniczego. Nieustannie poszerzamy nasze portfolio i już pozyskaliśmy kilku nowych klientów z sąsiednich branż – mówi Przemysław Pendrowski, Członek Zarządu.

Warto wspomnieć także, że Leadec jest bardzo dobrze przygotowany na następne 20 lat. W projekcie pilotażowym u klienta, obecnie zdobywa doświadczenie w zakresie digitalizacji i analizy danych w celu przewidywania nieprawidłowości oraz z użycia rozszerzonej rzeczywistości w celu wsparcia technicznego. Może to umożliwić specjalistom Leadec zdalne wsparcie pracowników klienta w krótkim czasie.

 

Źródło: Leadec

Authors

Related posts

Góra
English