Alstom dostarcza pierwszy zestaw pociągów dla metra w Dubaju

 

Alstom, lider konsorcjum ExpoLink [1] , dostarczył Zarządowi Dróg i Transportu w Dubaju (RTA) pierwsze z 50 pociągów Metropolis, które będą kursowały na liniach czerwonych i zielonych miasta. Pociąg, wyprodukowany na terenie Alstom w Chorzowie, przybył do Dubaju po wysłaniu z portu Bremerhaven w Niemczech. Alstom przeprowadzi wstępne testy statyczne i dynamiczne w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

W 2016 r. Konsorcjum AlpoM-owe ExpoLink, również złożone z ACCIONA i Gulermak, podpisało umowę z RTA na zaprojektowanie i zbudowanie przedłużenia czerwonej linii metra w Dubaju i modernizację istniejącej linii. Projekt, znany również jako Route 2020, wart jest łącznie 2,6 miliarda euro i oczekuje się, że rozpocznie działalność w 2020 roku, na czas World Expo.

– Z ogromną dumą przekazujemy, na czas, pierwszy skład pociągu Metropolis do RTA. Jest to kamień milowy w prestiżowym projekcie, który zapewni mieszkańcom Dubaju i odwiedzającym niezawodne, wygodne i przyjazne dla środowiska systemy metra przed World Expo. Alstom zobowiązuje się do bycia bliskim, długoterminowym partnerem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zaspokajając swoje potrzeby w zakresie mobilności i wspierając je w nadchodzących projektach transportowych – oświadczył Didier Pfleger, starszy wiceprezes Alstom na Bliski Wschód i Afrykę.

Zakres Alstom obejmuje zapewnienie całego systemu metra, w tym 50 pociągów Metropolis, zasilanie, sygnalizację, komunikację i bezpieczeństwo, automatyczną kontrolę opłat, roboty torowe, drzwi na peronach i trzyletnią gwarancję na cały system. Dodatkowo, Alstom wzmocni istniejącą linię metra poprzez modernizację zasilania, systemów sygnalizacji, komunikacji i robót torowych.

Pociągi Metropolis dla Dubaju mają 85,5 m długości i składają się z pięciu członów. Będą w stanie przewozić maksymalnie 700 pasażerów [2] . Pociąg oferuje doskonały poziom komfortu pasażerów, dzięki szerokim przejściom, dużym drzwiom i oknom, trzem obszarom dla klas Silver, Family i Gold. Przyjazny dla środowiska, pociąg jest wyposażony w pełny układ hamowania elektrycznego, oświetlenie LED i inne innowacje, aby zmniejszyć zużycie energii.

Ponad 5500 wagonów Metropolis zostało sprzedanych do 25 miast, w tym do Rijadu, Panamy, Singapuru, Sydney, Sao Paulo, Szanghaju, Barcelony, Amsterdamu, Chennai i innych.

 

[1] Konsorcjum pod przewodnictwem Alstom, Expolink, również złożone z ACCIONA i Gulermak. Całkowita wartość projektu, nazwana Route 2020, wynosi 2,6 miliarda euro. Udział Alstoma stanowi połowę [1], a drugą połowę stanowią prace budowlane prowadzone przez ACCIONA, w tym Gulermark.

[2] 4 pasażerów na m²

 

Źródło: Alstom

Authors

Related posts

Góra
English