Wmurowanie kamienia węgielnego pod nową siedzibę Centrum Elektroniki Stosowanej CES

 

We wtorek 20 listopada 2018 r. o godz. 11.00 w Podłężu odbędzie się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową siedzibę krakowskiej firmy Centrum Elektroniki Stosowanej CES Sp. z o.o. Firma otrzymała zezwolenie na działalność w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej w 2017 roku.

Powstający obiekt to nie tylko nowoczesny biurowiec. To także hala montażowa z linią do produkcji wysokosprawnych agregatów kogeneracyjnych, wytwarzających prąd i ciepło z gazu ziemnego lub biogazu, będących alternatywą dla tradycyjnych źródeł pozyskiwania tych mediów i tym samym przyczyniających się do zmniejszenia emisji CO2 w atmosferze, laboratorium, w którym prowadzone będą prace badawcze w ramach projektów R&D firmy oraz magazyn. Powierzchnia całkowita inwestycji wyniesie ponad 4 tys. m². Decyzja o budowie nowej siedziby to kolejny, ważny krok w rozwoju spółki, wynikający z potrzeby realizacji celów, które stawia sobie firma, rozszerzająca skalę swojej działalności.

W uroczystości wezmą udział: Roman Ptak – Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice oraz Wiceburmistrz  Adam Twardowski,  Wojciech Przybylski – Prezes Krakowskiego Parku Technologicznego. Będą obecni również przedstawiciele sąsiadujących firm: Prezes Polskich Zakładów Zbożowych w Krakowie S.A. – Lucyna Jędrzejczyk i Waldemar Konietzka – Członek Zarządu MAN Trucks Sp. z o.o oraz przedstawiciele firm odpowiedzialnych za realizację inwestycji: AKE Studio Sp. z o.o – projekt architektoniczny i prowadzenie inwestycji, Promerol S.A. – wykonawca.Gospodarzami wydarzenia będą Witold Płatek oraz Adam Lazar – Zarząd Centrum Elektroniki Stosowanej.

Centrum Elektroniki Stosowanej to rodzima firma, z polskim kapitałem, założona w 1992 roku, o ugruntowanej pozycji na rynku energetycznym, dostarczająca zaawansowane rozwiązania dla przemysłu z dziedziny energoelektroniki: systemy kogeneracyjne na biogaz i gaz ziemny, kompletne instalacje biogazowe, systemy zasilania rezerwowego oraz sterowania napędami.

 

Źródło: KPT

Authors

Related posts

Góra
English