Valmet Automotive EV kupił działkę w podstrefie Złotoryja

Zdjęcie: Valmet

 

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna poinformowała, że fińska spółka Valmet Automotive EV kupiła na terenie podstrefy Złotoryja działkę o powierzchni 3 ha.

W ostatnim tygodniu października zatwierdzono wynik postępowania przetargowego w sprawie zbycia niezabudowanej nieruchomości w Złotoryi, woj. dolnośląskie, na którą składa się działka oznaczona numerem 92/14 o powierzchni 3 ha, położona na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nabywcą nieruchomości została firma Valmet Automotive EV Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie – czytamy w komunikacie LSSE.

Na razie Valmet Automotive EV nie informuje o szczegółach planowanej inwestycji. Jak spekuluje Rafał Orłowski, partner w AutomotiveSuppliers.pl, być może firma zamierza w Złotoryi produkować baterie do aut elektrycznych (EV). Warto przy tym odnotować, że w 2017 roku Valmet Automotive zawarł umowę partnerstwa strategicznego z chińskim producentem baterii do samochodów elektrycznych, Contemporary Amperex Technology Limited (CATL), a strategia firmy zakłada silny rozwój w obszarze elektromobilności.

Valmet Automotive to fińskie przedsiębiorstwo z branży motoryzacyjnej zajmujące się produkcją samochodów na zlecenie, w tym aut elektrycznych. Spółka powstała w 1968 roku, siedziba główna znajduje się w Uusikaupunki, w Finlandii. Firma działa w Polsce od wielu, zakład produkcyjny znajduje się w Żarach.

 

Źródło: evertiq

Authors

Related posts

Góra
English