NEWAG dostarczy nowe pojazdy województwu lubuskiemu

 

16 listopada podpisana została umowa pomiędzy NEWAG S.A. a Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego na dostawę dwóch nowych trzyczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych. Wartość zamówienia opiewa na 43 mln zł brutto. Zgodnie z umową pojazdy zostaną dostarczone zamawiającemu przed końcem 2020 r.

W 2020 roku pojawią się dwa supernowoczesne pociągi wykonane przez firmę NEWAG. Największe natężenie ruchu jest na drodze krajowej 203 Krzyż – Gorzów Wielkopolski – Berlin. Więc jest to dobra wiadomość dla północy naszego regionu, co nie jest bez znaczenia z uwagi na zrównoważony rozwój naszego województwa – powiedziała Marszałek woj. Lubuskiego Elżbieta Anna Polek.

Jest nam niezmiernie miło i cieszymy się, że w tym postępowaniu udało nam się złożyć jedyną ofertę, którą dzisiaj finalizujemy poprzez podpisanie umowy. Pojazdy, które dostarczymy będą pojazdami spełniającymi najnowsze wymagania Technicznych Specyfikacji Interoperacyjności 2014 – powiedział wiceprezes NEWAG S.A. Józef Michalik

Spalinowe Zespoły Trakcyjne będą mogły przewieźć blisko 400 pasażerów, w tym 150 osób na miejscach siedzących, poruszając się z prędkością 130 km/h. Pojazdy wyposażone będą w WiFi, klimatyzację, gniazdka elektryczne oraz porty USB. Osoby niepełnosprawne będą mogły podróżować w bezpieczny i komfortowy sposób, ułatwia to montaż wind czy też przystosowanie wnętrza pojazdu. Wyznaczone zostały też specjalne miejsce do przewożenia rowerów. Dodatkowo pojazd będzie wyposażony w system zliczania pasażerów, monitoring wnętrza oraz aplikację wyświetlającą trasę przejazdu.

 

Źródło: NEWAG

Authors

Related posts

Góra
English