Pierwszy na świecie dalmierz laserowy z adapterami

Bosch wyposażył nową generację dalmierza laserowego Zamo w kilka rodzajów adapterów, które poszerzają możliwości zastosowań tego podręcznego urządzenia. Zamo jest teraz czymś więcej niż tylko klasycznym dalmierzem – to wielofunkcyjny przyrząd pomiarowy łączący zalety taśmy pomiarowej, koła pomiarowego i poziomnicy laserowej. Zamo jest nieocenioną pomocą w każdym domu i urządzeniem, które pomaga użytkownikom realizować ich kreatywne pomysły.

 

 

Taśma pomiarowa – pomoc nie tylko przy szyciu
Łatwe pomiary, nie tylko podczas szycia: nowy adapter zmienia dalmierz Zamo w cyfrową taśmę pomiarową, dzięki której można błyskawicznie mierzyć krótkie odcinki i obwody do 1,5 metra. Wystarczy wysunąć elastyczną taśmę z adaptera, zmierzyć wybrany obiekt i nacisnąć przycisk – wynik pomiaru ukaże się na podświetlanym wyświetlaczu dalmierza Zamo. Obojętne, czy chodzi o wymiary ciała, długość rękawów czy nogawek, wielkość ramy obrazu czy przekątną telewizora: z dalmierzem Zamo informację o wymiarach uzyskamy szybko i dokładnie.

 

HyperFocal: 0

 

Szybkie pomiary z użyciem adaptera: koło pomiarowe
Szczególnie szybki pomiar zapewnia nowy adapter: koło pomiarowe. Z wyglądu przypomina okrągły nóż do pizzy i łatwo przesuwa się po każdej powierzchni, mierząc odcinki – nie tylko w linii prostej, ale także w linii krzywej. Dzięki temu użytkownik może np. szybko stwierdzić, ile metrów kabla będzie potrzebował montując go przy futrynie drzwi i ile materiału należy kupić do obicia ulubionego fotela. Adapter pomoże także szybko ustalić równy odstęp pomiędzy wieszanymi zdjęciami. Dalmierz Zamo rozpoczyna pomiar w momencie, gdy koło dotknie powierzchni i zatrzymuje go, gdy zostanie oderwane od powierzchni.

 

Równo jak od linijki dzięki poziomnicy laserowej
Problem z równym zawieszeniem obrazów w salonie lub haczyków w garderobie? Pomocą służy poziomnica laserowa – nowy adapter dalmierza Zamo. Zamienia on punkt laserowy w linię, względem której można szybko wyrównać obiekty: wystarczy położyć dalmierz na blacie stołu lub książkach i wypoziomować, jak zwykłą poziomnicę i już można wieszać zdjęcia lub obrazy, szafki ścienne oraz inne obiekty wymagające rozmieszczenia w jednej linii. Linia laserowa może być wyświetlana w poziomie lub w pionie, w zależności od tego, na której krawędzi ustawimy dalmierz Zamo.

 

 

Nowa funkcja do szybkiego obliczania powierzchni
Dalmierz laserowy Zamo mierzy nie tylko odległości – oblicza również powierzchnię
w metrach kwadratowych z dwóch ostatnio zmierzonych wartości. W ten sposób szybko można ustalić, ile wykładziny podłogowej trzeba kupić do pokoju albo ile farby będzie potrzebne podczas malowania. Nie trzeba już posiłkować się kalkulatorem czy smartfonem – Zamo sam się tym zajmie.

 

Źródło: Bosch

Authors

Related posts

Góra
English