Magnetic Systems Technology oraz Galbet Iława z decyzjami o wsparciu

 

Zdjęcie: Magnetic Systems Technology

 

5 listopada 2018 r. Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA: Grzegorz Smoliński – Prezes oraz Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg – Wiceprezes podpisał dwie zgody na realizację przedsięwzięć. Decyzje o wsparciu inwestycji odebrali: w imieniu Magnetic Systems Technology sp. z o.o. Jarosław Sachryń – Prezes Zarządu oraz Katarzyna Iwanowska – Dyrektor Finansowy – Członek Zarządu, a w imieniu Galbet Iława sp. z o.o. Maciej Galiński – Prezes Zarządu.

Magnetic Systems Technology sp. z o.o. (średnie przedsiębiorstwo z polskim kapitałem) zadeklarował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 5 680 000 zł oraz zatrudnienie minimum 6 nowych pracowników. Przedsięwzięcie będzie realizowane w Kętrzynie na nieruchomości o powierzchni 1,1794 ha. Plan inwestycji zakłada wybudowanie 6 000 m2 powierzchni magazynowej wraz z zapleczem socjalnym. Zakupione zostanie wyposażenie magazynów oraz wózki widłowe, a realizacja przedsięwzięcia pozwoli na utworzenie 14000 miejsc paletowych.

Galbet Iława sp. z o.o. (małe przedsiębiorstwo z polskim kapitałem) uzyskał zgodę na realizację przedsięwzięcia w Iławie. W ramach inwestycji powstanie wytwórnia betonu oraz budynki biurowo-socjalno-administracyjne wraz z zapleczem technicznym. Przedsiębiorstwo zobowiązało się do poniesienia nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 4 235 000 zł oraz zatrudnienie minimum 10 nowych pracowników.

Wydane 5 listopada decyzje to szesnasta i siedemnasta zgoda na realizację inwestycji w 2018 r. oraz czwarta i piąta decyzja wydana przez Zarząd W-M SSE SA na podstawie Ustawy o wspieraniu nowych inwestycji, która wprowadziła nowy mechanizm udzielania firmom pomocy publicznej na realizację projektów inwestycyjnych. Od 5 września 2018 r. przedsiębiorcy mogą korzystać z ulgi podatkowej na terenie całej Polski (inwestycje mogą być realizowane na gruntach prywatnych oraz publicznych), a nie tylko na obszarach objętych granicami stref.

Galbet Iława sp. z o.o. to nowe przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją betonu towarowego, hydrotechnicznego, pianobetonu i anhydrytu.

Magnetic Systems Technology sp. z o.o. (występująca na rynku pod marką MST) działa w branży elektronicznej i zajmuje się produkcją komponentów do przemysłu oświetleniowego. Firma powstała w wyniku wykupu menadżerskiego Zakładu Stateczników Philips Lighting w Kętrzynie stając się wyłącznym dostawcą stateczników elektromagnetycznych do lamp wysokoprężnych (HID) marki Philips w regionie Europy, Afryki oraz Bliskiego Wschodu.
Głównym profilem działalności MST jest produkcja następujących komponentów: modułów LED, zasilaczy LED, stateczników elektromagnetycznych mHID i FLUO, systemów zintegrowanych HID, zapłonników do lamp HID, cewek filtrujących oraz kompensacyjnych.

W 2018 r. przedsiębiorstwo zostało członkiem konsorcjum oświetleniowego Zhaga. MST oferuje swoje produkty na rynku krajowym, jak również międzynarodowym.

 

Źródło: W-M SSE

Authors

Related posts

Góra
English