EnerSys poszerza ofertę baterii NexSys

 

EnerSys, światowy lider w obszarze energii zmagazynowanej, rozszerzył gamę 2-woltowych akumulatorów wysokiej wydajności typu NexSys. Asortyment został powiększony dzięki dodaniu sześciu cieńszych ogniw, które znajdą zastosowanie w bardziej wymagających aplikacjach. Ponadto baterie NexSys będą kompatybilne z większą liczbą pojazdów niż wcześniej.
Nowe ogniwa oparte na technologii TPPL są dostępne w rozmiarach od 370 do 675 mm i pojemnościach od 130 do 980 Ah.
– Podstawą do rozszerzenia asortymentu są już udowodnione korzyści technologii NexSys – mówi Martin Walsh, TPPL Product Manager EMEA w EnerSys. – Cieszymy się z nowych możliwości, dających nam dostęp do producentów, którzy tworzą różne typy wózków. Możemy teraz oferować też rozwiązania o większej pojemności dla wszystkich naszych obecnych klientów – dodaje Martin.
Technologia TPPL to integralna część produktów NexSys, które pozwalają na obniżenie kosztów eksploatacji w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami żelowymi i kwasowo-ołowiowymi. Baterie NexSys już zrewolucjonizowały sposób, w jaki wiele centrów logistycznych, magazynów i hal produkcyjnych zarządza swoją flotą pojazdów. Nowe rozwiązania pozwalają na szybkie podładowywanie baterii i gwarantują długą żywotność. Znika również potrzeba zakupu akumulatora na wymianę (Zero Battery Change).
Zwiększona gęstość mocy baterii NexSys oznacza, że użytkownicy mogą podładowywać je w trakcie krótkich przerw, dzięki czemu pojazd może być stale wykorzystywany. Wyeliminowana została konieczność odstawienia wózka do wielogodzinnego ładowania lub wymiany baterii na nową. Akumulatory są podładowywane bez konieczności wyjmowania ich z pojazdu, co ułatwia wielozmianową pracę wózka.
Koszty związane z konserwacją i utrzymaniem baterii również zostały znacząco zredukowane, ponieważ produkty te nie wymagają uzupełniania wodą. W związku z tym zmniejsza się także ryzyko oparzenia kwasem przez operatorów oraz uszkodzenia podłóg spowodowanego rozlewem substancji. W rezultacie użytkownicy oszczędzają czas i wysiłek związany z koniecznością uzupełniania wody. Zmniejszają się również wydatki na energię.

 

 

Przy minimalnym gazowaniu pojazdy mogą być ładowane w pobliżu lub w miejscu użytkowania. Oznacza to, że niepotrzebne staje się tworzenie miejsca na ładownię oraz organizowanie dojazdu do nich, podobnie jak posiadanie nadmiernego zapasu baterii i sprzętu do podnoszenia. Całkowity koszt utrzymania został zminimalizowany, ponieważ akumulatory mają doskonałą żywotność.
2V ogniwa NexSys są zbudowane z czystych ołowianych płyt, które są znacznie cieńsze niż kratki ołowiane. Pozwala to na umieszczenie o wiele większej liczby elektrod na tej samej przestrzeni, zwiększając pojemność baterii oraz gęstość mocy. TPPL jest jedyną regulowaną technologią kwasowo-ołowiową, która zapewnia taką samą lub większą pojemność niż tradycyjne baterie. Struktura z czystego ołowiu sprawia, że kratka jest dużo bardziej odporna na korozję. Płyty dodatnie i ujemne posiadają niską impedancję, co umożliwia duży przepływ prądu zarówno podczas rozładowywania, jak i ładowania. Elektrolit jest absorbowany w wysokiej jakości separatorze wykonanym z mikroporowatej maty szklanej. W efekcie pojemniki na ogniwa są bardzo odporne na wstrząsy i wibracje.
Baterie NexSys są dostępne w standardowej i tzw szybkiej konfiguracji, dzięki czemu operator może określić właściwą dla swoich wymagań kombinację baterii, prostownika i systemu monitorującego. Standardowa konfiguracja baterii NexSYs jest idealna dla niskich i normalnych obciążeń (do 10 godzin pracy) przy założeniu 100% wykorzystania i podładowywania.
Szybka konfiguracja baterii NexSys jest przeznaczona do pracy wielozmianowej, która zwykle wymaga działania przez 16 godzin. Dla takich zastosowań konwencjonalne baterie wymagały wymiany przy głębokości rozładowania ok. 80%. Z kolei technologia NexSys pozwala na większą elastyczność i autonomię w tym zakresie. Specyficzny profil tych baterii umożliwia szybkie ładowanie – w 4 godziny z poziomu 60% głębokości rozładowania. Możliwe są także krótsze ładowania, tak często jak to konieczne, bez niszczenia akumulatora.

 

Źródło: EnerSys

Authors

Related posts

Góra
English