Automatyzacja i komunikacja sieciowa: Konferencja Techniczna w Bytomiu

Sprawna automatyzacja to podstawa każdego efektywnego procesu produkcyjnego. Dzięki zwiększeniu udziału maszyn i technologii w niektórych procesach produkcyjnych zwiększa się wydajność i optymalizują się koszty produkcji. Jakie są największe trudności z wdrożeniem procesów automatyzacji? To bardzo postępowa dziedzina, bardzo złożona i szybko rozwijająca się. Nie jest to jej wadą, ale na pewno sporym wyzwaniem. Osoby, które się nią zajmują potrzebują stałego dostępu do najbardziej aktualnych informacji. Zostaną one zaprezentowane podczas Konferencji: „Automatyzacja i komunikacja sieciowa w zakładach produkcyjnych”.

 

Termin: 28 listopada g. 9:00 – 15:30, warsztaty g. 15:45 – 17:00

Miejsce: Hotel Prime Bytom, ul. Strzelców Bytomskich 87C, Bytom

Zasady udziału: dla przedstawicieli zakładów produkcyjnych wydarzenie jest bezpłatne

 

Podczas Konferencji Technicznej poza zagadnieniami związanymi z automatyzacją pojawią się także kwestie infrastruktury komunikacyjnej, która jest integralną częścią instalacji technologicznych w przemyśle, energetyce, ect. Prelegenci skupią się m.in. na tematach związanych z uruchamianiem, zarządzaniem i utrzymaniem przemysłowych sieci Ethernet, bezprzewodowych przemysłowych rozwiązaniach komunikacyjnych. Opowiedzą o nowych protokołach i standardach komunikacyjnych, hybrydowym bezpieczeństwie oraz rozwiązaniach „cloud’owych”.

Ścisłe połączenie postępującej integracji poziomu produkcyjnego zakładów przemysłowych z obszarem IT i systemami biznesowymi tworzy dla dostawców urządzeń sieciowych jeszcze bardziej atrakcyjny, ale też konkurencyjny rynek branżowy.

Uczestnictwo w Konferencji zapewni niezwykle cenną, bezpośrednią konsultację z praktykami z obszaru najnowszych rozwiązań w schemacie: prezentacje + praktyczne warsztaty + konsultacje specjalistów = pełna wiedza uczestników.

Dla kogo?

Pracownicy działów produkcji, technicznych, Utrzymania Ruchu, technologicznych i konstruktorskich, badań i rozwoju, zakupów, a także prezesi, właściciele, dyrektorzy wykonawczy zakładów produkcyjnych.

 

W programie m.in.

 • Układy bezpieczeństwa w systemach zrobotyzowanych
 • Zalety parametryzacji i pomiarów z wykorzystaniem IO-Link
 • Dobór kabli w procesie automatyzacji i komunikacji linii produkcyjnych
 • Cyberbezpieczeństwo przemysłowe – jak chronić sieci produkcyjne
 • Decentralizacja instalacji i skrócenie czasów przestojów
 • Rozproszone systemy pomiarowe w diagnostyce maszyn i procesów

 

 

Po części prelekcyjnej dla uczestników zostały przygotowane dwa praktyczne warsztaty:

 1. Rozwiązania wizyjne w aplikacjach przemysłowych

Praktyczny kurs na temat skutecznych i sprawdzonych rozwiązań wizyjnych. Uczestnicy dowiedzą się jak skutecznie realizować aplikacje kontroli jakości, a podczas praktycznych ćwiczeń dokładnie zrozumieją przedstawiane koncepcje.

Celem warsztatów jest podniesienie kompetencji zainteresowanych w zakresie wykorzystania rozwiązań wizyjnych do kontroli jakości i usystematyzowanie wiedzy na ten temat. Zgromadzeni zapoznają się także z nowościami z obszaru rozwiązań wizyjnych (system multikamerowy).

 

 1. System sieciowy w instalacji bezpieczeństwa

Eksperci opowiedzą o prostej i przejrzystej instalacji bezpieczeństwa, dzięki której można zmniejszyć czasy przestojów w zakładzie, przy zachowaniu najwyższych parametrów bezpieczeństwa. Warsztaty będą nastawione na zdobycie praktycznej wiedzy w zakresie uruchomienia i szybkiej diagnostyki instalacji Safety.

Celem warsztatów jest podniesienie kompetencji pracowników działu Konstrukcji Maszyn i Utrzymania Ruchu w zakresie wykorzystania systemów Safety oraz wiedzy w zakresie systemów Safety w TIA Portal. Zaprezentowane zostaną także możliwości sieci PROFIsafe.

 

Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Krajowej Izby Gospodarczej.

ZAREJESTRUJ SIĘ
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

 

Co otrzymasz w ramach uczestnictwa?

 • udział w prelekcjach i wybranym warsztacie
 • przerwy kawowe i ciepły poczęstunek
 • imienny certyfikat potwierdzający udział w konferencji
 • pakiet materiałów konferencyjnych
 • dostęp do prasy branżowej

 

Więcej informacji: www.axonmedia.pl/konferencje/aktualne/automatyzacja-komunikacja-sieciowa-listopad-2018-bytom/

Authors

Related posts

Góra
English