Trzy premiery Schneider Electric

Bezpieczeństwo sprzętu elektronicznego i danych przechowywanych na dysku komputera są ważne zarówno w dużych firmach, jak i mniejszych biurach, a nawet domach. UPS to urządzenie gwarantujące podwójną ochronę – oprócz funkcji standardowej listwy przeciwprzepięciowej, zapewnia nieprzerwaną pracę urządzeń elektronicznych. Schneider Electric zaprezentował trzy nowe modele UPS, które odpowiadają na specyficzne potrzeby każdego środowiska.

 

Easy UPS z serii BV i SRV

Jednofazowy zasilacz Easy UPS z serii BV w technologii line interactive to rozwiązanie dla domów i małych firm. Jego elastyczna konstrukcja pozwala na jednoczesne zasilanie urządzeń o niskim zapotrzebowaniu na energię (modemy, routery, sprzęt VOIP), ale także tych o dużej konsumpcji (komputery stacjonarne, konsole do gier). Co więcej, zasilacz Easy UPS serii BV zapewnia długi czas zasilania routera czy modemu, co umożliwia utrzymanie wielogodzinnego dostępu do internetu. Ważna jest także funkcja AVR – automatycznej regulacji napięcia, która pozwala na korektę skoków napięć i przepięć do bezpiecznych poziomów.

 

 

To, co decyduje o popularności Easy UPS z serii BV to przede wszystkim łatwość i prostota obsługi. Urządzenia mają funkcję autodiagnostyki, dzięki której użytkownik otrzymuje informacje o aktualnym stanie akumulatora. Przy tym niewielkie wymiary modelu BV (9.25 x 16.05 x 30.5 cm) umożliwiają instalację na przykład pod biurkiem – wyjaśnia Urszula Fijałkowska, Distribution Sales Manager w Schneider Electric

Z kolei Easy UPS z serii SRV dedykowany jest małym i średnim przedsiębiorstwom. Ma wyższy poziom mocy, której wartość, w  zależności od wersji (1, 2, 3, 6 lub 10) waha się od 1 000 do 10 000 VA. Dzięki odpowiedniej współpracy z generatorem seria SRV zapewnia czyste, stabilne zasilanie odbiorów nawet podczas dłuższych przerw zasilania sieciowego. Zasilacz jest przy tym odporny na ewentualne własne awarie – dzięki wbudowanemu automatycznemu i ręcznemu obejściu.

 

 

UPS-y z serii SRV to innowacja w pełnym tego słowa znaczeniu. Mają wbudowane porty komunikacyjne, które dają możliwość aktualizacji oprogramowania firmware w miejscu instalacji. Zasilacze z tej serii mają także możliwość pracy w trybie ECO, który pozwala na skonfigurowanie zakresu regulacji napięcia wejściowego i jego modyfikację za pomocą wyświetlacza LCD – mówi Urszula Fijałkowska.

 

Easy UPS 3S

Dla bardziej wymagających środowisk odpowiedni będzie Easy UPS 3S o mocy od 10 000 VA do nawet 40 000 VA. Wytrzymała konstrukcja, szeroki zakres wartości napięcia wejściowego, maksymalna temperatura pracy wynosząca 40°C i niewielkie rozmiary to nie wszystkie zalety –  sprawność urządzenia sięga aż do 96 proc. w trybie podwójnej konwersji! W trybie oszczędzania energii Easy UPS 3S osiąga z kolei nawet 99 proc. sprawności.

Wartości, jakie osiąga Easy UPS 3S są niespotykane na rynku energetycznym. Mimo to, właściciele firm często wybierają rozwiązania o słabszych parametrach, które już są im znane. Wszystko dlatego, że po prostu obawiają się, że proces instalacyjny i wdrożeniowy nowego, nieznanego urządzenia będzie zbyt problematyczny. W odpowiedzi na te obawy, w Schneider Electric proponujemy kompleksowe wsparcie serwisowe – wyjaśnia Cezary Gutowski, kierownik wsparcia sprzedaży systemów zasilania gwarantowanego i szaf teleinformatycznych w Schneider Electric.

 

 

Wśród innych zalet zasilacza warto wymienić: powłokę konforemną, która zapewnia ochronę w trudnych warunkach, łatwość wymiany filtra przeciwpyłowego, a także bezproblemowe przeprowadzanie testu pętli, który weryfikuje działanie urządzenia – nie ma potrzeby stosowania zewnętrznego obciążenia. Jednym z wyróżników Easy UPS S3 jest także możliwość zdalnego sterowania dzięki oprogramowaniu Schneider Electric EcoStruxureIT. Rozwiązanie to umożliwia monitorowanie i zarządzanie sytuacją w firmie za pośrednictwem chmury (przy zakupie opcjonalnej karty SNMP).

Wszystkie modele zasilaczy Schneider Electric mają 2 letnią gwarancję producenta.

 

Źródło: Schneider Electric

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English