Firma Seco rozszerza zdolności wytaczania dzięki dodatkowym narzędziom Steadyline

 

Seco Tools rozszerza swoją ofertę narzędzi z długim wysięgiem do toczenia i wytaczania ze swojej dobrze znanej rodziny narzędzi tokarskich / wytaczadeł tłumiących drgania Steadyline i odpowiednie głowice tokarskie. Te nowe produkty obejmują oprawki Steadyline o średnicy 25 mm (1,00 cala), głowice tokarskie GL25, oprawki Steadyline o średnicy 100 mm (4,00 cala) i uzupełnienia serii głowic do wytaczania zgrubnego i dokładnego Steadyline.

Wytaczadła Steadyline wykorzystują najbardziej skuteczny system tłumienia drgań w branży w celu łatwego toczenia i wytaczania małych i dużych otworów na głębokość do 10xD. Technologia pasywno-dynamicznego tłumienia drgań wykorzystuje masę tłumiącą wewnątrz belki oprawki narzędziowej i kompaktowych głowic narzędzi skrawających w celu maksymalnego pochłaniania drgań, umożliwiając użycie narzędzi o długości nawet 10-krotnie większej od średnicy belki, nie powodując drgania narzędzia lub przestojów w pracy.

Dzięki narzędziom Steadyline warsztaty mogą wymieniać głowice narzędziowe do toczenia i wytaczania sprawnie i bezproblemowo, korzystając z wyjątkowego połączenia GL. Połączenie GL umożliwia szybki i stabilny montaż głowic na wytaczadłach z serii Steadyline, zapewniając dokładność centrowania, powtarzalność 5 mikronów i obrót głowicy o 180% w razie potrzeby.

Wytaczadła o średnicy 25 mm (1,00 cala) GL25 po stronie elementu obrabianego w wersjach 6xD, 8xD i 10xD obejmują wytaczadła wzmocnione węglikiem z mocowaniem Seco-Capto™, HSK-T/A i chwyt cylindryczny od strony obrabiarki.

16 nowych zastosowań głowic do toczenia GL25 obejmuje ogólne operacje toczenia, przecinanie i wytaczanie wsteczne za pomocą płytek DN..11, CC..09, DC..07, DC..11, TC..11 i VB..11.

Większe wytaczadła o średnicy 100 mm (4,00 cala) są wyposażone w istniejące głowice do toczenia GL50 i wykorzystują technologię podawania chłodziwa pod wysokim ciśnieniem Jetstream Tooling® z użyciem adapterów BA-do GL50.

Głowice do wytaczania z interfejsami BA060 i BA080 po stronie obrabiarki umożliwiają wytaczanie zgrubne i dokładne o średnicach od 66 mm do 115 mm (od 2,60 do 4,53 cala).

 

Źródło: Seco

Authors

Related posts

Góra
English