Konferencja Techniczna w Szczecinie: Nowoczesne rozwiązania i systemy intralogistyczne w zakładach produkcyjnych, 21 listopada 2018

W dobie produkcji just-in-time i wysokich oczekiwań, co do jakości usług, intralogistyka zajmuje ważne miejsce w budowaniu przewagi konkurencyjnej. Jak umiejętnie dobierać technologie i jednocześnie podejmować korzystne biznesowo decyzje? Tego dowiesz się podczas Konferencji Technicznej „Nowoczesne rozwiązania i systemy intralogistyczne w zakładach produkcyjnych”, gdzie zaprezentowane zostaną najlepsze praktyki stosowane przez czołowe przedsiębiorstwa oraz nowoczesne technologie oferowane przez wiodących dostawców na polskim rynku.

Termin: 21 listopada g. 9:00-15:30

Miejsce: Hotel Dana, Aleja Wyzwolenia 50, Szczecin

Zasady udziału: dla przedstawicieli zakładów produkcyjnych wydarzenie jest bezpłatne

 

Konferencja Techniczna „Nowoczesne rozwiązania i systemy intralogistyczne w zakładach produkcyjnych” to cały szereg istotnych zagadnień branżowych. Prelegenci skupią się m.in na kwestii pełnej diagnostyki i wizualizacji awarii w oparciu o systemy zdecentralizowane, poruszą zagadnienia związane z systemami pozycjonowania wizyjnego i systemu AGV. Uczestnicy uzyskają informacje o sprawdzonych pomysłach na składowanie różnorodnych towarów oraz o tym jak wykorzystać przestrzeń i uniknąć pomyłek. Dowiedzą się także o działaniu, funkcjonalności i zarządzaniu flotą robotów. W programie zaplanowano również przestrzeń na zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Prelegenci przybliżą ELOshield2 – system detekcji osób, wózków widłowych oraz niebezpiecznych stref, który chroni m.in. pieszych i infrastrukturę. Poruszone zostaną także tematy dotyczące: energooszczędnego rozwiązania z zakresu napędów elektrycznych, monitorowania procesu produkcyjnego i nowoczesnej technologii w intralogistyce (zastosowanie łatwo skalowalnych modułów I/O cyfrowych i modułów o klasie ochronności IP67 dla instalacji rozproszonych). Fachowcy pochylą się nad dylematami związanymi z transportem wewnątrzzakładowym oraz architekturą środowiska informatycznego w magazynie. Zgromadzeni zobaczą także krótką prezentację prostego systemu WMS.

Poza częścią prelekcyjną konferencji jej integralną cześć stanowią stoiska wystawiennicze, praktyczne warsztaty oraz konsultacje eksperckie.

W CZASIE KONFERENCJI ZOSTANIE PORUSZONYCH PONAD 9 TEMATÓW ŚCIŚLE ZWIĄZANYCH Z KWESTIAMI INTARLOGISTYKI:

 • Decentralizacja instalacji i skrócenie czasu przestojów
 • Systemy pozycjonowania oraz identyfikacji w branży intralogistycznej
 • Jak skutecznie usprawnić procesy magazynowe?
 • Roboty mobilne – logistyka wewnątrz zakładowa
 • Tarcza ochronna dla wózków widłowych
 • Energooszczędne rozwiązanie z zakresu napędów elektrycznych
 • Traceability w systemach produkcji
 • Praktyczne zastosowanie nowoczesnej technologii w intralogistyce – kompleksowe połączenie systemów bezpieczeństwa aż po systemy wizyjne
 • Automatyczna identyfikacja towarów na linii produkcja – magazyn z wykorzystaniem systemu WMS

PO CZĘŚCI PRELEKCYJNEJ DLA UCZESTNIKÓW ZOSTAŁY PRZYGOTOWANE DWA PRAKTYCZNE WARSZTATY:

WARSZTAT 1: Jak zwiększyć wydajność procesów magazynowych bez dodatkowych kosztów związanych z nową powierzchnią, mimo zakładanego wzrostu ilości zamówień

Dowiesz się jak wybrać odpowiedni system regałów automatycznych, by z powodzeniem zastąpił i jednocześnie zoptymalizował dotychczasowy magazyn tradycyjny oraz jak wpłynie to na ilość pracowników obsługujących zamówienia. Obliczysz takie zwrot z inwestycji w regały automatyczne.

 

WARSZTAT 2: Roboty mobilne – konfiguracja, zarządzanie flotą robotów

Dowiesz się jak stworzyć mapę obszaru przy użyciu robota mobilnego. Jak zarządzać jednym robotem i flotą robotów mobilnych.

 

Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym: Krajowej Izby Gospodarczej.
ZAREJESTRUJ SIĘ
Udział w konferencji i warsztatach jest bezpłatny – obowiązują zapisy.

 

Co otrzymasz w ramach uczestnictwa?

 • udział w prelekcjach i wybranym warsztacie
 • imienny certyfikat potwierdzający udział w konferencji
 • pakiet materiałów konferencyjnych
 • dostęp do prasy branżowej
 • zapewnimy również przerwy kawowe i ciepły poczęstunek

 

 

Więcej informacji: www.axonmedia.pl/konferencje/aktualne/intralogistyka-listopad-2018-szczecin/

 

Źródło: Axon Media

Authors

Related posts

Góra
English