Nowa hala produkcyjna Alumetal w Gorzycach

 

W obecności Zarządu Grupy Alumetal, przedstawicieli samorządu, kierownictwa firmy, pracowników, a nawet sąsiadów – mieszkańców Gorzyc, uroczyście otwarto nową inwestycję. – Otwiera ona przed gorzyckim zakładem drzwi na świat – mówił Grzegorz Stulgis – przewodniczący rady nadzorczej i główny udziałowiec Grupy Alumetal Sp. z o.o. – Najnowszym naszym projektem jest produkcja stopów wstępnych, tzw. zapraw aluminiowych. Korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia z tym produktem, w roku 2013 w zakładzie w Gorzycach uruchomiliśmy linię do produkcji stopów wstępnych w postaci wafli. Powodzenie tej inwestycji przesądziło o kierunku dalszego rozwoju gorzyckiego zakładu. Dlatego podjęliśmy działania zmierzające do unowocześnienia produkcji zapraw w oparciu o najnowsze standardy i z zachowaniem wymogów środowiskowych. Obecnie w gorzyckim zakładzie będą produkowane zaprawy na bazie soli zarówno w postaci wafli, jak również drutu – podkreślał prezes Grzegorz Stulgis.

Inwestycja firmy Alumetal niewątpliwie wpływa na rozwój gospodarczy gminy Gorzyce – mówił podczas uroczystości wójt Leszek Surdy. – Z myślą o takich firmach jak wasza, jako samorząd podejmujemy działania, które mają wam pomóc rozwijać się. Za kilkanaście dni będziemy oddawać do użytku drogę do strefy, która poprawi bezpieczeństwo w centrum Gorzyc, a Państwu ułatwi dojazd do drogi krajowej – mówił wójt Leszek Surdy.

 

 

Alumetal to obecnie jeden z największych producentów wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych w Europie, ceniony wśród klientów za wysoką i stabilną jakość produktu, punktualność dostaw oraz szybkie reagowanie na zmieniające się potrzeby klienta.  Grupa Alumetal to 4 zakłady produkcyjne: w Kętach, Gorzycach, Nowej Soli oraz Komarom na Węgrzech. Wraz z najnowszą inwestycją w Gorzycach łączne moce produkcyjne przekraczają 250 000 t rocznie.

 

Źródło: Samorządowy Portal Internetowy Gminy Gorzyce

Authors

Related posts

Góra
English